Yandaş medyanın bir yalanı daha ortaya çıktı

Yandaş medyanın bir yalanı daha ortaya çıktı

İktidara yakın Sabah gazetesinin önceki gün “Plajda skandal başörtülülere yer yok” başlıklı haber yalanlandı.Bayramda Çeşme Alaçatı'daki Iso

İktidara yakın Sabah gazetesinin önceki gün “Plajda skandal başörtülülere yer yok” başlıklı haber yalanlandı.

Bayramda Çeşme Alaçatı'daki Isolee Beach'e giden bir ailede bulunan başörtülü kadının, haşema ile denize girmek istemesiyle, işletme tarafından dışarı çıkması istendiği iddia edilmişti. Söz konusu olay, ATV gibi kanallarda haberleştirildi ve aynı gruba ait gazetedeki köşe yazarları tarafından da gündeme getirilmişti.

Fakat ailenin, rezervasyon yapılan bir yere oturmasının ardından kaldırılmak isteyince tartışma çıktığı belirtildi. Üstelik "400 lira ödedikleri halde dışarı çıkarıldılar" denilen ailenin olaydan sonra parasını da geri aldığı aktarıldı.

İşletmeden yapılan açıklamada, “Daha önceden rezervasyon alınarak ayrılan bir yere oturan müşterimize durum anlatılmaya çalışılırken bizleri hiç dinlemeden ‘siz bizi tesettürden dolayı kovuyorsunuz’ diye bağırarak tepki vermişlerdir” ifadeleri kullanıldı.

Olaydan sonra aynı yerde vatandaşların çekildiği fotoğraflarda ise başörtülü kadınların plajda yer aldığı görüldü.

İşte o fotoğraf:

İşletmeden yapılan açıklamanın tamamı:

“Plage Isolee ailesi olarak bu açıklamayı çok değerli müşterilerimizin ve kamuoyunun en doğru bilgiye ulaşabilmeleri için yapmayı uygun gördük.

Gerek yönetim gerekse tüm çalışanlarımızla en iyi en kaliteli servisi vermeyi her zaman çok önemsedik ve kalitemizden ödün vermeden etnik kimlik, yaşam biçimi tercihlerine sonuna kadar saygılı olmayı da her zaman savunduk, önemsedik.

Bazı yayın organlarında çıkan haberler bizi derinden üzdü.

Plage Isolee daha kaliteli hizmet için sürekli müşterilerinden önceden rezervasyon alıp yer ayarlaması yapan, rezervasyon yapmadan gelen müşterilerine de imkanı ölçüsünde en iyi hizmeti vermeye çalışan bir müessesedir.

İddia edildiği gibi yaşam ya da kıyafet tercihlerine göre müşterilerine ayırımcılık uygulaması yapılması ve bu yüzden kapıdan döndürmesi söz konusu değildir.

Kaldı ki bahsi geçen misafirlerimiz kapıdan ücretlerini dahi ödeyerek plajımıza girmişlerdir .

Ancak daha önceden rezervasyon alınarak ayrılan bir yere oturan müşterimize durum anlatılmaya çalışılırken bizleri hiç dinlemeden ‘siz bizi tesettürden dolayı kovuyorsunuz’ diye bağırarak tepki vermişlerdir.

Personelimizin ‘Estağfurullah efendim, olur mu hiç öyle şey’ demesini ve kendilerini ağırlamak için rezerve olmayan başka bir yer göstermesini hiç dinlemeden plajdan çıkmışlar, çıkarken fişlerini iade edip ödedikleri 400 TL’yi de geri almışlardır.

Kendilerine bir ayrımcılık yapılmamıştır, asla da yapılmaz da.

Bu tip haberlerin bizleri yıpratmaya yönelik olduğunu düşünüyoruz ve itibar edilmemesini rica ediyoruz.

Ülkemizin plajları , doğası hepimizindir . Paylaşarak ve hizmet kalitemizi daha da artırarak sevgili konuklarımızı en iyi şekilde ağırlamaya devam edeceğiz .

Yönetim ve sorumlu müdürlerimiz yaşanabilecek yanlış anlaşmaları çözmek için her zaman hazırlardır.

Saygılarımızla kamuoyunun bilgisine sunarız.

Plage Isolee”

İşte o haber:

<>

<>

Son Dakika Haberleri