Adalar Belediye Başkanı:Deneyimli herkes Heybeliada’ya gelsin Acil!

İstanbul Heybeliada’da ormanlık alanda henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi, helikopter ve denizden müdahale yapılması için gemi sevk edildi.

İstanbul Heybeliada’da ormanlık alanda henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi, helikopter ve denizden müdahale yapılması için gemi sevk edildi. Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül, “Bir haftada üçüncü yangın. Dikkat etmiyoruz. Ateşle oynuyoruz resmen. Çok acı. Deneyimli herkes Heybeliada’ya gelsin. Acil” çağrısında bulundu. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Heybeliada’daki yangınla ilgili olarak 3 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Heybeliada’da ormanlık alanda çıkan yangına itfaiye ekipleri müdahale ediyor. Alınan bilgiye göre, Heybeliada’da ormanlık alanda henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı.

BÖLGEYE ÇOK SAYIDA EKİP SEVK EDİLDİ

Haber verilmesi üzerine bölgeye Heybeliada ve Anadolu Yakası’ndan çok sayıda itfaiye ekibi, helikopter ve denizden müdahale gemisi sevk edildi.Ekiplerin yangına müdahalesi sürüyor.

BAKAN PAKDEMİRLİ’DEN AÇIKLAMA

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, Heybeliada’daki orman yangınına ilişkin açıklamalarda bulundu. Pakdemirli, “Heybeliada’daki yangına 2 uçak, 5 helikopter, 6 arazöz, 40 personel sevk edildi” dedi.

3 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İstanbul Heybeliada’da çıkan orman yangınıyla ilgili 3 kişinin gözaltına alındığını açıkladı. Valilik, konuyla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldığını duyurmuştu.

ERDEM GÜL’DEN ‘ACİL’ ÇAĞRI

Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül, “Bir haftada üçüncü yangın. Dikkat etmiyoruz. Ateşle oynuyoruz resmen. Çok acı. Deneyimli herkes Heybeliada’ya gelsin. Acil” çağrısında bulundu.

ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN AÇIKLAMA

Orman Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada ise, “Heybeliada’da saat 17: 33’de başlayanorman yangınına 3 dakika sonra 17: 36’da ilk müdahale yapılmış olup, yangını kontrol altına alma çalışmaları devam etmektedir.” denildi.

VALİLİK’TEN AÇIKLAMA

Heybeliada’daki yangın ile ilgili açıklama yapan Valilik, “İki farklı noktada yangın çıktı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı” ifadelerini kullandı.

Yaşam