Yargıda da mesai düzenlemesine gidildi

Yargıda da mesai düzenlemesine gidildi

Hakimler ve Savcılar Kurulu Genel Sekreterliği Başkan Vekili Mehmet Yılmaz, koronavirüs tedbirleri kapsamında yargıda da mesai düzenlemesine gidildiğini açıkladı.

Dün açıklanan yeni koronavirüs tebirlerinin ardından Hakimler ve Savcılar Kurulu Genel Sekreterliği Başkan Vekili Mehmet Yılmaz, koronavirüs tedbirleri kapsamında yargıda da mesai düzenlemesine gidildiğini açıkladı. 

Yılmaz, ilgili birimlere gönderdiği yazıda çalışma saatlerinin belirlendiği gibi saat 10.00 - 16.00 arası olarak uygulanacağı bildirildi.

Yazıda, "Yargılama faaliyetlerinin yürütülmesinde herhangi bir aksamaya sebebiyet vermemek amacıyla, belirli gün ve saatte yapılması kararlaştırılan duruşma ve keşif işleriyle mesai saatleri dışında çalışılmasını ve nöbet tutulmasını gerektiren durumlar istisna olmak üzere, çalışma saatlerinin belirlendiği gibi saat 10.00 - 16.00 arası olarak uygulanması, hususlarında keyfiyetin merkez ve mülhakat adliyelerinde görev yapan tüm hakim ve Cumhuriyet Savcıları'na duyurulmasını rica ederim" ifadeleri yer aldı.

GENEL