Yargıtay, Ali Tatar'ın ailesini içeriye almadı: Kapıda beklediler

Yargıtay, Ali Tatar'ın ailesini içeriye almadı: Kapıda beklediler

Amirallare Suikast kumpasında Yarbay Ali Tatar'ı ikinci kez ifadeye çağırıp intiharına yol açan dönemin özel yetkili savcısı Süleyman Pehlivan’ın yargılanması sürüyor.  Pehlivan’ın FETÖ üyeliğinden yargılandığı...

Amirallare Suikast kumpasında Yarbay Ali Tatar'ı ikinci kez ifadeye çağırıp intiharına yol açan dönemin özel yetkili savcısı Süleyman Pehlivan’ın yargılanması sürüyor.  Pehlivan’ın FETÖ üyeliğinden yargılandığı davanın duruşması Yargıtay 9. Ceza Dairesi duruşma salonunda gerçekleşecek. Önceki duruşmada mahkeme, Tatar ailesinin müdahillik talebini reddetmiş mahkeme başkanı da görevlilere, ''Bu insanlara dikkat edin. Bir daha duruşmalara girmeyecekler'' demişti. Bugün Pehlivan’ın yargılandığı davanın duruşması öncesi Tatar ailesi Yargıtay binasının önüne gitti. Aile binaya alınmadı.

Ali Tatar’ın ağabeyi Ahmet Tatar, ''Süleyman Pehlivan’ın duruşması için Yargıtay önündeyiz. Sadece Pehlivan’ın yakınlarını alıyoruz dediler. Müdahil talebimizin reddine yaptığımız itiraza da cevap vermediler. Buna da resmi karar istiyoruz'' dedi. Ahmet Tatar, resmi karar kendilerine tebliğ edilene kadar Yargıtay binasının önünden gitmeyeceklerini söyledi.