Yarkadaş, “Bu yurttaşlarımız, aşıdan değil, Kanal İstanbul’dan korkmalılar” dedi.

Yarkadaş, “Bu yurttaşlarımız, aşıdan değil, Kanal İstanbul’dan korkmalılar” dedi.

“Her beş sağlık çalışanından biri şu veya bu nedenle aşı yaptırmıyorsa, Türkiye’nin koronavirüsü yenmesi ve normal hayata dönmesi gittikçe zorlaşacaktır”

Korkusuz  yazarı ve eski CHP milletvekili Barış Yarkadaş, bugünkü yazında, meslektaşı Gürkan Hacır’ın TV 100’de katıldıkları “Sağlı-Sollu” programında, “Sağlık çalışanlarının % 20’si hakları olmasına karşın aşı yaptırmadı” bilgisini paylaştığını belirterek “Aşı kaygısı ve aşı karşıtlığı”nın hangi boyutlarda olduğunun anlaşılması açısından önemli olduğunu yazdı.

 “Her beş  sağlık çalışanından biri şu veya bu nedenle aşı yaptırmıyorsa, Türkiye’nin koronavirüsü yenmesi ve normal hayata dönmesi gittikçe zorlaşacaktır” diyen Yarkadaş, aşı olmamanın ardında pek çok sebep yattığını fakat bunlardan en önemlisinin aşıların “kısırlık yapmış olduğu”na ilişkin içi boş inanç olduğunu yazdı.

Prof. Mehmet Ceyhan dahil olmak üzere, onlarca bilim insanın, Koronavirüs aşılarının kısırlık yapmış olduğuna dair hiçbir bilimsel temelin bulunmadığını onlarca kez açıklandığını dile getiren Yarkadaş, “Bu yurttaşlarımız, aşıdan değil, Kanal İstanbul’dan korkmalılar” dedi.

Yarkadaş, yazısında,  eski TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Prof. Cemal Saydam'ın  “Kanal İstanbul’un inşaatı esnasında çıkacak olan hidrojen sülfür adlı zehirli gaz, İstanbul’un çürük bir yumurta gibi kokmasına neden olacak. Çinliler, hidrojen sülfüre maruz kalan fareler üstünde ayrıntılı bir araştırma yaptı. Bu gaza maruz kalan farelerin üremelerinde % otuzluk bir düşüş  yaşandığı görüldü” açıklamasına yer verdi.

Kanal İstanbul tartışmalarının önümüzdeki günlerde daha da sertleşeceğini kaydeden Yarkadaş, muhalefete “Uzun uzadıya AKP’nin rant sevdasını anlatmak yerine, Cemal Saydam Hoca’nın sözlerini billboardlara taşısa, daha etkili bir kampanya yapar ve  hızlı sonuç alır” önerisinde bulundu.

Yarkadaş, “Bu yurttaşlarımız, aşıdan değil, Kanal İstanbul’dan korkmalılar” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem