Yaşam Boyu Onur Ödülünü TTB’ye adayan Rutkay Aziz: Onlar geldikleri gibi gidecekler, siz kalıcısınız

Sanatçı Rutkay Aziz, 27. Altın Koza Film Festivali’nde Altın Koza Yaşam Boyu Onur ödülüne layık görüldü. Ödülünü alan Aziz, "siz benden çok daha fazla hak ediyorsunuz" diyerek ödülü Türk Tabipleri Birliği'ne teslim etti.

27. Altın koza Yaşam Boyu Onur Ödülünü TTB’ye adayan Rutkay Aziz, ödülünü Türk Tabipleri Birliği'ne teslim etti.

dokuz8haber'den Fatoş Erdoğan'ın haberine göre; Sanatçı Rutkay Aziz, 27. Altın Koza Film Festivali’nde Altın Koza Yaşam Boyu Onur ödülüne layık görüldü. Ödülünü alan Aziz, bu ödülü MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin hedef aldığı TTB ve sağlık çalışanlarına adadığını belirtmişti. Rutkay Aziz’in bu açıklamasından sonra bir kez daha MHP ve çevresinden Aziz’e yönelik hakaret ve hedef göstermeler başladı. TTB, Rutkay Aziz’e teşekkür etmek için İstanbul Tabip Odası’nda bir tören düzenledi. Törene Rutkay Aziz ve TTB Başkanı Sinan Adıyaman da katıldı.

“SİZ ONURU BENDEN ÇOK HAKEDİYORSUNUZ”

Burada konuşan Rutkay Aziz, “Bu birliktelik bana yeni bir ödül gibi geldi. Hepinize teşekkür ederim. Siz onuru benden çok daha fazla hak ediyorsunuz. Onlar geldikleri gibi gidecekler. Sizler sağlık emekçileri de insanların yaşaması için mücadele veren sanat yapan insanlarsınız” diye konuştu. Aziz konuşmasının ardından getirdiği ödülü TTB Başkanı Sinan Adıyaman’a verdi.

Kültür Sanat