Yavuz Bingöl 'Yandaş Gazeteci Korosu' kuruyor!

Yavuz Bingöl 'Yandaş Gazeteci Korosu' kuruyor!

Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu, sanatçı Yavuz Bingöl'ün yeni projesini yazdı. Daha önce polislerden oluşan bir koro kuran Bingöl'ün yeni hedefi ünlü Yavuz Bingöl 'Yandaş Gazeteci Korosu' kuruyor!

Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu, sanatçı Yavuz Bingöl'ün yeni projesini yazdı. Daha önce polislerden oluşan bir koro kuran Bingöl'ün yeni hedefi ünlü gazetecilerden oluşturacağı bir koro kurmak.

Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu geçtiğimiz salı günü Atatürk Havaalanında karşılaşmasında aralarında gerçekleşen konuşmayı köşesine taşıdı.

Eyüboğlu daha önce 'Polis Korosu' kurduğunu hatırlattığı Bingöl'ün hedefinde şimdi de gazetecilerden oluşan bir koro oluşturmak olduğunu yazdı.

Bingöl kesinleşen isimlerin ise Star Haber Genel Yayın Yönetmeni Nazlı Çelik ile gazeteci Nevzat Çiçek olduğunu söyledi.

Bingöl büyük hedefini ise çeşitli meslek gruplarından isimlerden oluşturacağı 'İnsanlık Korosu' oluşturmak olduğunun altını çizdi.

İşte, Ali Eyüboğlu'nun Bingöl'le yaptığı konuşmaya ilişkin yazısı...

Salı sabahı Antalya’ya giderken Atatürk Havaalanı’nda Yavuz Bingöl’le karşılaştım. Emniyet Genel Müdürü’yle görüşmek için Ankara’ya gittiğini söyleyen sanatçıya, sebebini sorduğumda şunları söyledi:

“Polislerden oluşan bir koro kurduk. 30 kişiden oluşan Polis Korosu’yla bir yıl çalıştık ve. türkü albümü hazırladık. 12 eserin yer aldığı albümde, üç Azeri eserden oluşan bir potpori, ‘Çanakkale’, ‘Kahpe Felek’, ‘Uzun İnce Bir Yoldayım’ ve ‘Ayrıldım Güler miyim’ gibi türküler var. Poll Production’dan çıkacak çalışmanın satışları ve Polis Korosu’nun Polis Haftası’nda vereceği ilk konserin geliri, Şehit Polis Aileleri Derneği’ne bağışlanacak. Albümün ilk klibini Çanakkale’de ‘Çanakkele Türküsü’ne çekeceğiz.”

Her geçen gün kötüye giden dünyayı, müzik ve sanatın birleştirici gücünün kurtaracağını, bu yolda çalışmalarının sürdüğünü anlatan Bingöl, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Öğretmenlere, hakim ve savcılara da birer koro yaptık. Gazetecilerden oluşan bir koro da kuracağız. İleride hedefim, her korodan birkaç kişi alıp, ‘İnsanlık Korosu’ oluşturacağız ve o koroyla Türkiye turuna çıkacağız” dedi.

Yavuz Bingöl, beni de ‘Gazeteciler Korosu’na davet etti. Koroda kimler var diye sorduğum Bingöl, şimdilik kesinleşen isimlerin Nazlı Çelik ve Nevzat Çiçek olduğunu söyledi.

Kılıçdaroğlu: Damat seçimden sonra milyonlarca kişiye istihdam yaratacakmış…Yapsana öncesinde!

Etiketler :

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.