Yazarı ve yöneticilerini işten atan Hürriyet'te bir tasfiye daha

Yazarı ve yöneticilerini işten atan Hürriyet'te bir tasfiye daha

Yeni yıl öncesinde Doğan Medya’da işten çıkarmalar hız kazanırken, son günlerde yaşanan gelişmelere bir yenisi daha eklendi.Önce Hürriyet Yayın Koordinatörü Fikret Ercan ve Yazı işleri Müdürü Tufan Türenç ile yollar...

Yeni yıl öncesinde Doğan Medya’da işten çıkarmalar hız kazanırken, son günlerde yaşanan gelişmelere bir yenisi daha eklendi.

Önce Hürriyet Yayın Koordinatörü Fikret Ercan ve Yazı işleri Müdürü Tufan Türenç ile yollar ayrılmış, ardından ise spor yazarı Ali Ece ve köşe yazarı Gila Benmayor'un yazılarına son verilmişti. İşten çıkarma operasyonu son olarak Hürriyet Ankara bürosuna sıçramıştı. İnsan Kaynakları tarafından 4 personelin daha çıkışı verilmişti.

Grup bünyesinde yer alan DHA, Kanal D ve D-Smart'ta geçen günlerde yaşanan ayrılıklar Hürriyet ve Posta'ya da sıçradı. Gazeteden işten çıkarılan isimler arasında deneyimli polis/adliye muhabiri Nurettin Kurt da yer aldı.

Doğan Medya Grubu'nda küçülme operasyonunun devam edeceği, aralarında köşe yazarlarının da olduğu 30'u aşkın isimle yolların ayrılacağı iddia ediliyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
Otomotiv