Ahmet Hakan, AKP ve MHP''ye soru soramıyor

Saray’a akredite (kabul edilen) gazeteciler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a adam gibi soru sormaya çekindikleri için, CHP lideri bu işi üstlenmiş.

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı’na 10 soru sorunca, Ahmet Hakan bunu eleştirmiş ve de Kemal Kılıçdaroğlu’na o da 10 soru yöneltmiş.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a soru soracağını açıklayan Can Dündar’a “Almanya’nn rahat ve güvenli kucağından Erdoğan’a soru sormak yiğitlik değil” dedikten sonra, eleştiriler üzerine çark eden Ahmet Hakan şöyle yazmıştı:

“Bazıları bana çemkiriyorlar:

‘Hadi sen sor da senin yiğitliğini görelim’

Benim yiğitlik gibi bir iddiam yok, hiç öyle havalar basmadım. Ben sormam, soramam.

Ayrıca bir cengaverlik yapıp sormaya kalksam da sordurmazlar bana.”

Öyle anlaşılıyor ki, Ahmet Hakan iktidardakilere ve  AKP’nin ortağı MHP Genel Başkanı'na soru soramıyor, ama CHP, İYİ Parti, SP, HDP Genel Başkanlarına dilediği gibi soru yöneltebiliyor. Bunun da gazetecilik olduğunu iddia ediyor her halde.

Ahmet Hakan, bir şey itiraf ediyor ve “Ayrıca bir cengaverlik yapıp sormaya kalksam da sordurmazlar bana” demekten de çekinmiyor. Ne var ki, soru sormasına kimin izin vermeyeceği konusunda susmayı tercih ediyor.

Bir zamanların “amiral gemisi”nde yazmayı sürdüren Ahmet Hakan, “akıl” vermeyi de çok seviyor.

Başta CHP Genel Başkanı olmak üzere, herkese akıl dağıtıyor. 

CHP Genel Başkanı’na 7 “altın öğüt” veriyor.  Aynı yazısında Kılıçdaroğlu’nun Ali Koç’tan ders alması gerektiğini de iddia ediyor.

Hakan’a göre; Ali Koç’un, taraftarlara söylediği şu sözleri CHP Genel Başkanı örnek alması gerekiyormuş:

“Mahcubuz size karşı. Öyle ya da böyle düzelecek. Size çektirdiğimiz eziyetten dolayı özür dileriz. Ne deseniz haklısınız. Bunlar bu kutsal formanın ağırlığının farkında değil, öğreteceğiz. Sabredin de demiyorum artık size, mahcubum size.”

Öyle anlaşılıyor ki, Ahmet Hakan, Ali Koç’un ”Bunlar kutsal formanın ağırlığının farkında değil” sözleri ile futbolcuları taraftarın önüne yem olarak atmasını, örnek alınacak bir davranış olarak nitelendiriyor.

Ayrıca Koç, yenilgiden sonra hakemi suçlamamış. Yahu nesini suçlayacak hakemin. Hakem penaltısını mı vermedi, haksız yere oyuncunu mu attı? 

Koç, özür diliyor ama ona göre; suçlu önceleri futbolculardı, şimdi teknik direktör.

Konumuz Fenerbahçe ve Ali Koç değil. Sadece, Ahmet Hakan’ın yanlışı övmesini anımsatmaktı amacım.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun doğru soruları, Ahmet Hakan’ın soramayacağını itiraf ettiği soruları sorması, bu köşe yazarını bir hayli rahatsız etmişe benziyor.

Ahmet Hakan, her konuda ahkam kesmeyip susmayı becerebilse…

Susmak da erdemdir Ahmet Hakan…                                                             

İsmet Paşa yaşasaydı, bu köşe yazarına, “Hadi canım sen de” der geçerdi….

Önceki ve Sonraki Yazılar
SON YAZILAR