Erdoğan bir anda hayvansever oldu çıktı

Son günlerde önceki Cumhurbaşkanlarımızdan rehmetli Süleymen Demirel’I sıkça anıyoruz. Demirel, ölüm yıldönümünde, 17 Haziran’da İslamköy’de düzenlenen törenlerle anıldı.

O’nun “ dün dündür, bugün de bugün sözünü unutmak mümkün mü? Hele bugünlerde…

AKP’nin Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan , Demirel’in bu sözüne uygun hareket ediyor.

Erdoğan, çııkmaz sokağa girince, başka iktidarların yaptığı eserler için “ ben yaptım “ demeye, dün söylediklerini unutup tam aksini savunmaya başladı.

Son örnek de, sokaktaki can dostlarımızla ilgili…

Recep Tayyip Erdoğan, “Hayvanları korumak sadece görev değil inancımızın, insanlığımızın da gereğidir. Hayvanlar bir mal değil candır, bizlere Hüda’nın bir emanetidir.” demiş.

Sevgili dostum Bekir Coşkun için, “…Bunların sevgili köpekleri var onlarla yatar onlarla kalkar. “ dediğini unutarak.

Sevgili Andre ve Bekir’in doğadaki tüm canlıları sevdiğini bilmeyen yoktur. Hem onları hem köpekleri bu sözleri ile aşağıladığını unutup, hayvanseverlere şirin görünmek amacıyla, Sakarya’da bacakları hunharca kesildiği için ölen yavru köpek olayından sonra, hayvanların “ Hüda”nın emaneti” olduğu aklına geliverdi…

Şimdi diyor ki;

“2004 yılında hayvanları korumaya yönelik ilk müstakil kanun olan 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nu çıkardık. Hayvan haklarıyla ilgili yeni yaptırımları içeren Hükumet Tasarısını da yeni dönemde öncelikli olarak yürürlüğe koyacağız.”

16 yıl sonra Hayvan Hakları ihlali yeni aklına gelmiş Erdoğan’ın. Yeni dönemde – tabii seçilebilirse – yeni yaptırımlar getireceklermiş.

İyi de, bu konudaki girişimler karşısında ne yapmış Erdoğan ve AKP?

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal hayvanlara şiddet uygulayan zarar veren kişilere hapis cezası verilmesini öngören bir teklifi TBMM Başkanlığına sunmuştu.

Yine CHP İstanbul Milketvekili Sezgin Tanrıkulu, hayvanlara şiddetin araştırılması amacıyla bir komisyon kurulmasını önermişti. Tanrıkulu ayrıca hayvanlara şiddet uygulayanların cezalandırılması için kanun teklifi vermişti.

Bu önerilerin tümü AKP’lilerin oyları ile reddedilmişti. O nedenle de doğadaki can dostlarımıza eziyet edenler, onları öldürenler hala kabahatler kanununa göre ceza almaya devam ediyor.

Erdoğan, bunları unutmuş gibi yapıp, şimdi korumacı kesilmeye çabalıyor.

Sevgili arkadaşlarım Andre - Bekir Coşkun ve hayvanseverler için “Bunların sevgili köpekleri var onlarla yatar onlarla kalkar. “ sözünü unuttuğu, 16 yıllık iktidarında, hayvanları korumak için hiç adım atmadığı gibi, onlarla iligi olarak verilen yasa tekliflerini reddettirdiğini de hatırlamak istemiyor.

Ama, nafile çaba bunlar.

Çünkü;

Yandaş yazarlar, televizyon kanalları bile, Erdoğan’ın seçimi kazanacağından ümidi kesmiş görünüyorlar.

Düne kadar Muharrem İnce’nin mitinglerini görmeyen bazı televizyon kanalları naklen vermeye başladı.

Yandaş yazarlar da, seçimi Erdoğan’ın kaybedebileceğinden söz ediyorlar.

AKP yöneticileri, AKP kazanamazsa Erdoğan’ın seçimleri iptal edebileceğini bile söylemekten çekinmiyorlar.

Demek ki, Erdoğan ve AKP zor durumda.

Ve bu iş “ TAMAM” gibi.


 

Önceki ve Sonraki Yazılar
SON YAZILAR