Yeniden Merhaba... Bu bir boyun eğmeme çağrısıdır!

Sevgili dostlar, hastalıkla uğraştığım 2017 yılının son 5-6 ayında düzenli yazamadım.

Sizlere iki ayı aşkın bir süre sonra MERHABA demek istiyorum.

Yeniden MERHABA…

Bugün sizlerle dertleşeceğim. Dertleşeceğim konu aslında hepimizin sorunu.

Bugün, tekelleşen ve tek sesli hale dönüştürülen medyanın yanında, dimdik duran, ilkelerinden taviz vermeyen televizyonunuz TELE1i yaşatmak ve doğru habere, yoruma ulaşmak için sizlerin desteğini bir kez daha isteyeceğim.

Son yazımda sizlerle paylaşmış ve 51 yıllık meslek yaşamımda ilk kez bir şey isteyeceğimi anımsatarak şunları söylemiştim.

Medyanın tek sesli hale getirildiği bir dönemde, farklı haber bültenleri ve programları ile sizlere ulaşan TELE1 yayın yapamaz hale gelir veya getirilirse doğruya nasıl ulaşacağınızı düşünün…

Bir yılı aşkın süredir reklamsız, sponsorsuz ayakta kalmaya çalışan TELE1;  Genel Yayın Yönetmenimiz Merdan Yanardağın önderliğinde medyadaki gerici kuşatmayı kırmak ve editöryal bağımsızlığını koruyarak halka doğru haberi ve özgür yorumu iletmek için bir gurup idealist gazeteci-televizyoncu ile yola çıktı.

Ekonomik bakımdan kıskaca alınan ve sosyal demokrat iş adamarının bile reklam vermekten kaçındığı, desteklemekten korktuğu TELE1, sizlerin desteğini bekliyor.

TELE1 bu direnişte sadece siz izleyicilerinden güç aldığı güç ve destekle ayakta kalmaya çalışacak.

Bundan böyle, TELE1 halkımızın desteği ve finansmanıyla yoluna devam edecek. Siz de çok iyi biliyorsunuz ki, kanalımıza yönelik baskı ve reklam ambargosu, maddi olarak yayınlarımızı sürdürememizi olsanaksız hale getirmeyi amaçlı

Bazı firmaların reklam vermesini, destek olmasını zaten beklemiyorduk. Ne var ki; varlığını Atatürkün kuduğu bu Cumhuriyete borçlu olan, söze gelince demokrasiyi, hak – hukuku dillerinden süşürmeyen firma ve markalar bile TELE1e reklam vermeye, destek olmaya korkuyor.

TELE1 susarsa, susturulursa ne olacağını bilmezden gelip, kanalımızı desteklemekten kaçınıyorlar.

Biz kararlıyız ve vereceğiniz destek ile yolumuza devam edeceğiz.

Şunu söylemek gerekir ki, desteğiniz çığ gibi büyüyor. O nedenle sizlere teşekkür ediyoruz.

Henüz bu duyurumuzu duymayan dostlara Tele1e üç ayrı yöntemle destek olabileceklerini bir kez daha anımsatmak istiyorum.

  • Kitap kampanyası yoluyla,
  • Banka havalesi yoluyla (spornsorluk yaparak),
  • Yurt dışından destek olmak için Patreon hesabımızı kullanmak.

Bu konuda daha kapsamlı bilgi almak için tele1.com.tr adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Şunu unutmayın, TELE1 susar, susturulursa sizlerin sesi de çıkmayacak, hakkınızı korumak için çaba harcayan en önemli medya kuruluşu kapanacak, TÜRKİYE susacak…

Demokrasi mücadelemizde yanımızda olacağınız inancıyla hepinize şimdiden teşekkür ediyoruz.

Önceki ve Sonraki Yazılar
SON YAZILAR