Yazılım Alanında Egemen Nakkaş Konuşuluyor

Yazılım Alanında Egemen Nakkaş Konuşuluyor

Genç yaşında başarılı projelere imza atan ve siber güvenlik alanında uzmanlaşan Egemen Nakkaş, kritik altyapı sistemlerinde ki açıkları buluyor.

Şirketler artık bir çok belgelerini kendi sunucularında ve online ulaşım için veritabanlarında barındırırken, bu tür gizli ve önemli belgelere ciddi saldırılar geliyor. Siber güvenlik uzmanları bu tür açıklardan yararlanarak sisteme sızmayı amaçlayan yasadışı hackerlera karşı, gerekli güvenlik yazılımlarını kurarak ve açıkları kapatarak, oluşacak sorunları engelliyor. Egemen Nakkaş, sistemde bulunan tüm dosyalarını analiz ederek, açıklarını kapatıyor, saldırılar düzenleyerek oluşabilecek aksaklıkları ön görüyor ve bunlara karşı yeni yazılımlar geliştirerek, karşı hamle uyguluyor.

En Genç Siber Güvenlik Uzmanı 

13 yaşında yazılım yazmaya başlayan ve sonrasında siber güvenlik alanında çalışmalar yürüten Egemen Nakkaş, 16 yaşından bu yana almış olduğu eğitimler ile birlikte, bugün Türkiye'nin köklü şirketlerinin sistem açıklarını kapatıyor. Yurtiçi Kargo'nun XSS güvenlik açığını tespit eden ve Youtube'nin ise sistem açığını bulan Nakkaş, bu açıkları sistem yöneticilerine bildirerek, oluşacak sorunları da engelliyor. 

Özel firmalara bu alanda hizmet veren ve olası saldırılara karşı yaşanacak kayıpları, algoritma çözümleme ve yenilerini geliştirme ile asgari düzeye indiren Egemen Nakkaş, ayrıca siber saldırılara karşı yeni yazılımlar oluşturuyor. Türkiye'nin siber güvenlik alanında genç isimleri arasında yer alan Nakkaş, siber saldırılara karşı geliştirdiği yazılımlar ile en yüksek performansı alarak, ürünlerin planlama ve kullanımını yönetiyor. 

Dizi Değil, Her Şey Gerçek

Bilişim dünyanın en önemli gerçeği olurken, bu gerçek içerisinde iyiler ve kötüler yani etik hackerler ve etik olmayan hackerler bulunuyor. İşte Egemen Nakkaş, yazılım dünyasında etik hacker olarak şimdiden bir çok firmanın hizmet aldığı isimler arasında yer alıyor. İnternet ile bağlantısı olan her yazılım, geliştirilmesi ve oluşan güvenlik açıklarının kapatılması gerekiyor. Çünkü sadece yazılımsal değil, donanım değişiklikleri dahi yeni açıkları beraberinde getiriyor. Ayrıca internet siteleri sürekli kullanılarak işlem yapıldığı için, daha fazla saldırıya maruz kalıyor. 

egemen nakkaş.jpg

Egemen Nakkaş Kimdir? 

İstanbul doğumlu ve 19 yaşında olan Egemen Nakkaş, kritik altyapı sistemleri ve bilişim sistemleri alanında hizmet veriyor. TCP / IP internet protokolü, linux komutları, programlama dilleri ve işletim sistemleri alanında uzman. EC-Council Onaylı Etik Hacker (CEH), ISO 27001 EC Konseyi Sertifikalı Siber Savunma (CND), yazılım geliştirme, veritabanı yönetimi sertifikalarına sahip. 

GENEL