Yeditepe Üniversitesi''nden Metastaz''a ödül

Yeditepe Üniversitesi''nden Metastaz''a ödül

Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan ve Haber Müdürü Barış Terkoğlu''nun kaleme aldığı "Metastaz" kitabı, "En İyi Çıkış Yapan Kitap" ödülüne layık görüldü.

Yeditepe Dilek Ödülleri’nin bu yıl yedincisi gerçekleştirildi. Yeditepe Üniversitesi’nde ödüllerin verildiği geceden elde edilen 25 bin TL gelirin, Dilek Gönüllüleri’nin gerçekleştirdiği projelere kaynak olarak aktarılacağı belirtildi. Emre Karayel ve Burçin Şimşek’in sunuculuğunu yaptığı törene İstanbul Eğitim ve Kültür Vakfı (İSTEK Vakfı) Başkanı Barış Dalan, Yeditepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Canan Aykut Bingöl, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yeşim Ekinci, Kurucu Başkan Danışmanı Prof. Dr. Sedefhan Oğuz ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan ve Haber Müdürü Barış Terkoğlu'nun kaleme aldığı "Metastaz" kitabı da, "En İyi Çıkış Yapan Kitap" ödülüne layık görüldü. İki gazeteci ödülünü, İSTEK Vakfı Başkanı Barış Dalan'dan aldı. Dalan ödülü takdim ederken yaptığı konuşmada şunları dedi:

"Benim için çok anlamlı; bu ödülü sevgili arkadaşlarıma ve sevgili adaşlarıma takdim ediyor olmak. Büyük zorluklar geçirdik, geçirmeye de devam ediyoruz. Bu zorluklarla ilgili büyük bedeller ödendi. Ödenmeye de devam ediyor. Ben bu ödülü, iki cesur kardeşime, cesur arkadaşıma, dilek ödülü olarak değil, yürek ödülü olarak takdim etmek istiyorum, müsaadenizle..."

Yeditepe Üniversitesi Dilek Gönüllüleri, 2013 yılından bu yana Yeditepe Üniversitesi öğrencilerine yönelik düzenlediği anketlerle "Yılın En İyileri"ni seçiyor. Bu yıl da düzenlenen anketler sonucu 5 binden fazla öğrencinin seçtiği "Yılın En İyileri", Yeditepe Üniversitesi İnan Kıraç Salonu’nda düzenlenen törenle ödül aldı.

Bu yıl kültür, sanat, spor ve medyanın da bulunduğu 26 kategoride verilen ödüllerin sahipleri şöyle:

1. Yaşam Boyu Onur Ödülü: Demet Akbağ

2. En İyi Kadın Şarkıcı: Sıla

3. En İyi Erkek Sinema Oyuncusu: Timuçin Esen

4. En İyi Çocuk Oyuncu: Beren Gökyıldız

5. En İyi Kadın Komedi Oyuncusu: Ezgi Mola

6. En İyi Erkek Komedi Oyuncusu: Enis Arıkan

7. En İyi Sinema Filmi: Müslüm

8. En İyi Dizi: Jet Sosyete

9. En İyi Kadın Oyuncu: Hazar Ergüçlü

10. En İyi Erkek Oyuncu: Buğra Gülsoy

11. En İyi Jenerik: Sen Anlat Karadeniz

12. En İyi Albüm: Bombarduman / Emrah Karaduman

13. En İyi Kadın Sporcu: Sümeyye Boyacı

14. En İyi TV Kanalı: Show TV

15. En İyi Haber Bülteni: Cem Öğretir ile Ana Haber/ATV

16. En İyi İnternet Sitesi: Sputnik Türkiye

17. En İyi Çıkış Yapan Kitap: Metastaz / Yazarlar: Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu

18. En İyi Gazeteci: Toygun Atilla

19. En İyi TV Programı: Çağla ile Yeni Bir Gün/FOX TV

20. En İyi İnternet Dizisi: Masum

21. En İyi Radyo: Pal Nostalji

22. En İyi Çıkış Yapan Şarkıcı: Sena Şener

23. En İyi Yarışma Programı: MasterCheff

24. En İyi Siyaset Programı: Türkiye’nin Nabzı / Habertürk

25. En İyi Tartışma Programı: Ferhat Ünlü ile Kozmik Masa

26. Rektörlük Özel Ödülü: Sait Halim Paşa Yalısı

DİLEK GÖNÜLLÜLERİ HAKKINDA

Yeditepe Üniversitesi Dilek Gönüllüleri Kulübü, 2009 yılından bu yana toplumun her kesiminden, her yaştan ihtiyaç sahibi insanlarla gönüllüleri bir araya getirerek onların zor günlerini aydınlatacak umut ışığı oluyor. Bu kapsamda Dilek Gönüllüleri; Hayalimi Paylaş, Köy Okullarına Yardım, Sessiz Ankara Projesi, Darülaceze, Çocuk Destekleme Merkezi Ziyaretleri ile Kumanya Dağıtım ve Çorbada Tuzun Olsun ile Dağıtımı gerçekleştiriyor.

Yaşam