‘Yeliz’ kavgası yeniden alevlendi! 'Toplumun bunu bilmeye ihtiyacı var'

‘Yeliz’ kavgası yeniden alevlendi! 'Toplumun bunu bilmeye ihtiyacı var'

TBMM'de 'Yeliz' takma adını kullanarak canlı yayın yapan vekilin kazayla ön kamerayı açmasıyla birlikte Ahmet Hamdi Çamlı'nın görünt

TBMM'de 'Yeliz' takma adını kullanarak canlı yayın yapan vekilin kazayla ön kamerayı açmasıyla birlikte Ahmet Hamdi Çamlı'nın görüntülenmesi bir dönem çok konuşulmuştu. Bugün CHP'li Mahmut Tanal'ın bir twitine AKP Ahmet Hamdi Çamlı laf atınca 'Yeliz' mevzusu tekrar gündeme geldi.

CHP'li Mahmut Tanal'ın attığı "Her şey leke kaldırır; ancak CHP leke kaldırmaz' tweetine, Çamlı'nın "CHP leke mi kaldırmaz, CHP lekeden mi kaldırılamaz. CHP Her şeyi ile lekedir, lekelidir, lekenin kendisidir, bu toprakların leke tarihidir" diyerek laf atması 'Yeliz' tartışmasını tekrar başlattı. Mahmut Tanal ise adeta arka arkaya verdiği cevaplarla, Ahmet Hamdi Çamlı'yı sataştığına pişman etti.

Çamlı'dan gelen yanıt ve sonrasındaki twitter kapışması şöyle:

Yeliz olayı neydi?

2017 yılında Meclis'ten bir vekilin 'Yeliz Adaley' takma adını kullanarak periscope üzerinden canlı yayın yaptığı ortaya çıkmıştı. Herkesin merak ettiği kişinin Ahmet Hamdi Çamlı olduğu öne sürülmüştü. 'Yeliz' hesabından canlı yayın sürerken telefonun ön kamerası yanlışlıkla açılınca ekrana onun görüntüsü yansımıştı.

Son Dakika Haberleri