Yeni Akit bu kez Ersun Yanal'ı hedef aldı

Yeni Akit bu kez Ersun Yanal'ı hedef aldı

Yanal’ın takımına getirdiği sakal yasağı konusunu ''haber’ yapan Akit, Yanal’ı “28 Şubat’çı'' olarak damgalamayı da ihmal etmedi.Haberde, Yanal’ın Fenerbahçe’yi çalıştırdığı dönemde Portekizli orta saha oyuncusu...

Yanal’ın takımına getirdiği sakal yasağı konusunu ''haber’ yapan Akit, Yanal’ı “28 Şubat’çı'' olarak damgalamayı da ihmal etmedi.

Haberde, Yanal’ın Fenerbahçe’yi çalıştırdığı dönemde Portekizli orta saha oyuncusu Raul Meireles’in sakalına ve dövmelerine de atıf yapıldı: “Fenerbahçe’de görev yaptığı dönemde bakımsız sakallarıyla ve vücudunun tamamını kaplayan dövmeleriyle bilinen Raul Meireles’e ses çıkaramayan Ersun Yanal’ın Trabzonspor’da göreve başlar başlamaz sakal düşmanlığına soyunması tepkiyle karşılandı'' ifadeleri yer aldı.

Gazete haberle beraber sunduğu karikatürde kadın düşmanlığını bir kez daha gözler önüne serdi. Bir elinde içki şişesi ve sütyen tutan Ersun Yanal’ın diğer bir elinde de postal dövizi görülüyor.

gerici-akit-bu-kez-de-ersun-yanal-i-hedef-gosterdi-143586-1.jpg

Trabzonspor’dan açıklama

Yapılan habere ilişkin Trabzonspor Kulübü’nden yapılan resmi açıklamada “Bazı basın yayın organlarında Teknik Direktörümüz Ersun Yanal’ın futbolcularımıza sakal yasağı getirdiği yönünde haberler çıkmıştır. Böyle bir yasak söz konusu olmadığı gibi, kılık kıyafet ve yaşam tarzları kişilerin özgürlük alanına girmektedir. Trabzonspor Kulübü’nün işi kişilerin özgürlük alanına müdahale etmek değildir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur'' ifadeleri kullanıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Spor