Yeni Akit yazarı: Bireysel olarak Gezi isyanına katılanları övenleri henüz yargılayamadık

Yeni Akit yazarı: Bireysel olarak Gezi isyanına katılanları övenleri henüz yargılayamadık

Yeni Akit Yazı İşleri Müdürü ve yazarı Ali Karahasanoğlu, bugünkü yazısında Türkiye Barolar Birliği Başkanı Erinç Sağkan ve yönetim kurulu üyelerinin Gezi Davası tutuklularını ziyaret etmesini eleştirdi.

Karahasanoğlu, “Barolar Birliği Başkanı Sağkan ile birlikte bireysel olarak Gezi isyanına katılanları övenlerin yargılanmasını” savundu.

Karahasanoğlu’nun yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Erinç Sağkan, kendi cebinden yaptığı masraf ile, Gezi isyanına katılanları ziyaret ederse..

Şahsi olarak desteğini ifade ederse..

'Biz kamu bütçesinden yapılan masrafla; Gezi isyanına katılanlara/polis panzeri yakanlara/ambulansları pert edenlere destek verenleri henüz yargılayamadık.. Resmi sıfatını kullanarak yaptığı açıklamada, Gezi’cileri öven Barolar Birliği Başkanı’nı henüz yargılayamadık. Ki; bireysel olarak Gezi isyanına katılanları övenlere sıra gelsin' der, geçerdim.

Ama tablo karşımızda..'Gezi’de savunulan tüm hakları barolar olarak, Türkiye Barolar Birliği olarak sonuna kadar savunmaya devam edeceğiz. Gezi’de vardık, bugün de varız, yarın da var olacağız' diyen adamı, savcılar sanık sandalyesine oturtamıyorsa..

Yazıklar olsun bu ülkeye..

Savcının hakkını arayamayan savcılara..

Görevi başında şehit edilen kendi mensubu savcının hakkını aramak için, o Gezi’cileri işledikleri suçlara bin pişman edemeyen bakanlığa..

Kamuoyu önünde bugün dahi, insanların ölümüne sebep olan, yüzlerce kamu aracının kullanılmaz hale getiren Gezi isyanını savunan adamları rezil rüsvay edemeyen biz gazetecilere yazıklar olsun..

Herkes görevini yapsın.."

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem