Yeni MacBook Pro, 3. nesil AirPods ve HomePod Mini tanıtıldı

Yeni MacBook Pro, 3. nesil AirPods ve HomePod Mini tanıtıldı

Apple Unleashed etkinliğinde şirket yeni MacBook Pro dizüstü bilgisayarını, yeni Mac mini bilgisayarını ve kulaklıklarının üçüncü nesil versiyonu AirPods Pro 3. Nesil’i tanıttı.

Apple, bunlara ek olarak iki yeni çip de tanıttı. Bu çipler, M1 Pro ve M1 Max olarak adlandırılacak. Apple CEO’su Tim Cook “Bugün iki önemli alana odaklanıyoruz; müzik ve Mac” sözleri ile etkinliği başlattı. Lansman sırasında ilk tanıtılan ürün HomePod Mini olarak karşımıza çıktı. Ürün sarı, turuncu ve mavi renk seçenekleri ile gelecek. HomePod Mini ABD’de 99 dolardan başlayan fiyatlar ile Kasım ayı itibari ile satışa çıkacak.

Apple Unleashed etkinliğinde tanıtılanlar!

3. nesil AirPods ise dikkat çeken bir diğer ürün olarak karşımıza çıkıyor. Yeni nesil kulaklıklar ter ve su geçirmez özelliğe sahip. Ayrıca 6 saat dinleme performansı da sunuyor. AirPods Pro ile benzer bir tasarıma sahip olan AirPods, 5 dakikalık şarj ile 1 saatlik kullanım imkanı sunacak. AirPods aynı zamanda FaceTime aramalarında Full HD ses kalitesi sunan üstün konuşma codec’i AAC-ELD’ye sahip olacak. Apple AirPods’un Türkiye’de 1.999 TL fiyat etiketine sahip olması bekleniyor.

Lansmanın yeni ürünü MacBook Pro 14 ve 16 inç olmak üzere iki versiyon olarak tanıtıldı. Cihazda Touch Bar yer almıyor. iPhone benzeri ekran çentiği ile gelen yeni MacBook Pro buna rağmen FaceID özelliğine ev sahipliği yapmıyor. True Tone sensörüne ve 1080P kayıt yetenekli bir webcam’e sahip olan cihaz artan port sayısı ile dikkat çekiyor.

Facebook, platformunda nefret söylemlerinin yüzde 50 düştüğünü iddia ediyor