Yeni Şafak gazetesi Genel Yayın Müdürü İbrahim Karagül: Cumhur İttifakı karşı darbe

Yeni Şafak gazetesi Genel Yayın Müdürü İbrahim Karagül: Cumhur İttifakı karşı darbe

Yeni Şafak gazetesi Genel Yayın Müdürü İbrahim Karagül, AKP ve MHP''nin oluşturduğu Cumhur İttifakı''nı karşı darbe olarak nitelendirdi. Karagül, bu ittifakı "bir ‘karşı darbe’ bir osmanlı kuruluşu olduğunu, ifade ederek yüz yıl sonra yeniden yükseliş dönemi için kendini kuranların başlattığı büyük yürüyüş olduğunu söyledi.

"Cumhur İttifakı ‘Türkiye Ekseni’dir, bir ‘Karşı Darbe’dir İçeriden ve dışarıdan hedef alınır, yıkılmaz" başlıklı yazı kaleme alan Yeni Şafak gazetesi Genel Yayın Müdürü İbrahim Karagül,  "Cummhur İttifakı sadece bir seçim ittifakı, sadece CHP'ye karşı bir ortaklık değil, sadece AKP-MHP ittifakı değildir. Bir karşı darbedir. Bir Osmanlı kuruluşudur. Yüz yıl sonra yeniden yükseliş dönemi için kendini kuranların başlattığı büyük yürüyüştür." dedi.

Yeni Şafak gazetesi Genel Yayın Müdürü ve Başyazarı ibrahim Karagül AKP-MHP  ittifakını “Bir osmanlı kuruluşu, anadolu feraseti düşüncesine sahip olanların yeniden yükseliş dönemi için kendini kuranların başlattığı büyük yürüyüş olarak” gördüğünü ifade etti.

Erdoğan ve Bahçeli arasındaki görüşmeden çıkan sonucun karşı darbenin kararlı duruşu olduğuna dikkat çeken Karagül, bu ittifaka destek vermeyenlerin çokuluslu müdahale girişimlerinin içerdeki aparatları olarak kullanılacağını da iddia etti.

İbrahim Karagül'ün yazısında dikkat çeken ikinci nokta ise CHP ile ilgili yazdığı bölümdü.

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tüm kışkırtmalarına rağmen bir türlü istediği sonucu alamadığı CHP’nin ulusal güvenlik sorununa dönüştüğünü iddia etti

“Bazıları o çokuluslu madühale saflarında araışlara girerek güç devşirmeye, iktidar devşirmeye çalışıyor. bunlar büyük oranda "ulusal güvenlik meselesi" haline gelebilir. şartlar böyle bir tanımlamayı zorunlu hale getirebilir" diyerek kılıçdaroğlu'nun yurt dışı temaslarına dikkat çekti. Bu temaslar için hukuki soruşturma süreci başlatılabileceğini ima etti.

Yazının tamamı için tıklayın