Yeni yapılan yolu bozdu: Önce benim yolumu yapın

Yeni yapılan yolu bozdu: Önce benim yolumu yapın

Giresun’un Eynesil ilçesinde belediye tarafından yeni dökülen beton yola, yaşlı bir kadın tarafından kazma ile zarar verildi.

Giresun’un Eynesil ilçesinde belediye tarafından yeni dökülen beton yola, yaşlı bir kadın tarafından kazma ile zarar verildi. Eynesil Belediye Başkanı Ahmet Latif Karadeniz, yaşlı kadının ilk önce şaka yaptığının sanıldığın ancak ciddi olduğunun anlaşıldığını açıklayarak, “Teyzemiz ‘Eğer benim yolumu önce yapmazsanız bu yolu size yaptırmam' demiş. Gönlünü alacağız” dedi.

Giresun'un Eynesil ilçesi Gümüşçay Mahallesi Abdigil Semtinde Eynesil Belediyesi tarafından yapılan yola çevredeki bir kadın tarafından kullanılamaz hale getirildi. Belediye işçilerinin uyarılarına rağmen elinde kazma olan kadın henüz beton dökülmüş yolu tarla kazar gibi kazmaya devam etti. Yolun önemli bir kısmana zarar veren kadın daha sonra oradan uzaklaşıp gitti. O anlar ise belediye işçileri tarafından cep telefonu ile görüntülendi.

Z Kuşağı Trump’ın da Erdoğan’ın da Z raporunu verdiler

BELEDİYE İŞÇİLERİ ENGEL OLMAYA ÇALIŞTI

Görüntüde belediye işçilerinin, "Yapma, etme anacığım yazıktır, günahtır, polisi arayacağız" denilmesine rağmen kadın betonu kazmayı sürdürdü.

Olayla ilgili açıklama yapan Eynesil Belediye Başkanı Ahmet Latif Karadeniz şunları belirtti:

“Teyzemin ana yol haricinde kendine ait bir evi var. Oranın harman dediğimiz yeşil alanı ve oraya giden ana yol dururken bizden önceki belediye yönetimi tarafından betonlanmış. Ama o arada iki buçuk metreye yakın daha tespitini yapamadığımız bir alan var buranın da betonlanmasını bizden talep ettiler. Bizde dedik ki öncelikle bu bölgede ana yolumuzu betonlayalım. Ondan sonra arda kalan beton miktarına göre oraları yaparız, sizin de işinizi görürüz. Ama şu anda ana yol dururken orayı yapamayız diye kendisine ve eşine telefonla bildirdim. O arada arkadaşlarımız çalışma yaparken teyzemiz demiş ki ‘Eğer benim yolumu önce yapmazsanız bu yolu size yaptırmam' demiş. Arkadaşlar bunu bana iletince teyzemizin şaka vari bir tehdit yaptığını sanmıştık. Gerçek manada sözünün arkasında durarak arkadaşlarımız müdahale etmemiş. Onlara özellikle teşekkür ediyorum.”

“Teyzemiz adına üzüldük. Bu boyuta varacağını bilseydik yine de teyzemizi kırmak istemezdik. Biz zaten yapacağımızı söylemiştik. Çünkü orada yolu kesmiştik, belirli bir seviyeye indirmiştik yolu. Yine de teyzemizin gönlünü alacağız.”

CEZAİ İŞLEM UYGULANACAK

Eynesil Belediyesi'nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda da, "Yıllardır yapılmayan,yapılamayan yolu 3 günde çalışma arkadaşlarımız canla başla çalışıp bitiriyorlar,mükafatı ne mi? İşte bu! Bu videoda ki şahıs için gerekli işlemler başlatılmış olup,geri kalan cezai yaptırımlar devletimiz tarafından uygulanacaktır" denildi.

Japonya’da yürürken cep telefonu kullanmak yasaklandı

Son Dakika Haberleri