Yeniden parti başkanı mı oluyor?

Yeniden parti başkanı mı oluyor?

Sonsöz gazetesinde yer alan habere göre, Genç Parti'nin Olağanüstü Büyük kongresi yarın Ankara’da Green Park Otel’de, saat 14.00’te yapılacak.Cem Uzan'ın yarınki kongrede, Genç Parti Genel Başkanlığı'na tek aday olarak...

Sonsöz gazetesinde yer alan habere göre, Genç Parti'nin Olağanüstü Büyük kongresi yarın Ankara’da Green Park Otel’de, saat 14.00’te yapılacak.

Cem Uzan'ın yarınki kongrede, Genç Parti Genel Başkanlığı'na tek aday olarak katılacağı ifade edildi.

'SİYASİ SIĞINMA HAKKI' ALMIŞTI
Genç Parti 10 Temmuz 2002 tarihinde kurulmuştu. O dönem erken seçim alınması sonucunda, seçimlere katılabilmek için Genç Parti, kendini feshetmiş, Hasan Celal Güzel'in kurucusu olduğu Yeniden Doğuş Partisi ile birleşmişti.

22 Temmuz 2007 seçimlerinde %3.03 oy alan Genç Parti, 29 Mart 2009 yerel seçimlerine ve 2011 genel seçimlerine katılmama kararı almıştı. Uzan, 2003'te Bursa'da bir Genç Parti mitinginde dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği için hakkında dava açılmıştı.

Uzan'a denetimli serbestlik çerçevesinde, öfke kontrolü için kitap okuma cezası verilmişti.

Uzan daha sonra, Fransa’dan “siyasi sığınma hakkı'' almıştı. 

Genç Parti yetkilleri, Cem Uzan’a verilen mahkumiyet kararlarının siyasi olduğunu ve FETÖ’cü savcı ve hakimler tarafından kurulan kumpas sonucunda olduğunu iddia ediyorlar. Hatta, "2002 seçimlerinde de Recep Tayyip Erdoğan “siyasi yasaklı'' olarak AKP’yi seçimlere sokmuş, o dönem CHP lideri olan Deniz Baykal Anayasa değişikliği ile Erdoğan’ın siyasi yasağını kaldırarak siyaset yapmasına olanak sağlamıştı" diye hatırlatıyorlar. 

TMSF tarafından 2004 yılında Uzan grubu bankalarına ve tüm şirketlerine el konularak kayyumlar atanmıştı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika