Yer: Şanlıurfa Eyyübiye Hayati Harrani Kur'an kursu! Öğrenciyi acımasızca dövdü: Eli sopalı hoca gözaltına alındı

Olay Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesi Hayati Harrani mahallesinde ki bir Kur-an Kursunda yaşandı.

Görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasının ardından Şanlıurfa polisi harekete geçti. Polis, Kur’an Kursunda talebesini sopayla döven hocayı buldu ve gözaltına alındı. 
Konu ile ilgili soruşturma başlatıldı. 

Kur’an Kursunda dayak skandalına tepki gösteren CHP Milletvekili Şanlıurfalı Mahmut Tanal  “Görüntüleri izlerken kanım dondu!  Şanlıurfa Eyyübiye'de, Eyyübiye Belediyesi logolu halıların serili olduğu Kuran kursunda hoca kılıklı şahıs, çocuklarımıza elindeki çubukla dayak atıyor. Derhal gereken yapılmalı.  Ayrıca bu kurs kime ait?” ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

İsmi öğrenilemeyen din görevlisi ile kursta eğitim gören bir öğrenci arasında yaşananlar vicdanları sızlattığı kadar da kan dondurdu. Din görevlisi şahsın, eğitim almaya gelen öğrenciyi plastik sopa ile dövdüğü anlar bir başka öğrenci tarafından gizlice kaydedildi. Hangi suçla dövüldüğü öğrenilemeyen öğrencinin din görevlisi tarafından defalarca eline vurularak dövülmesi tepkilere neden oldu. Sosyal medyada paylaşılan görüntüler sonrası izleyiciler yorumlarda tepkilerini dile getirerek yetkililerin din görevlisi hakkında gerekenin yapılmasını talep etti. Görüntülerin ne zaman kayda geçtiği ise henüz bilinmiyor.

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Video