'Yerin dibine batsın' dediği için hedef haline getirilen gençten açıklama

'Yerin dibine batsın' dediği için hedef haline getirilen gençten açıklama

Ankara'daki kanlı terör saldırısı sonrası hayatını kaybedenlerin yakınlarından biri "Dininiz de iktidarınız da yerin dibine batsın" diye isyan etmişti.Başta yandaş Akit gazetesi ve AKP'nin trolleri bu vatandaşa sosyal medya...

Ankara'daki kanlı terör saldırısı sonrası hayatını kaybedenlerin yakınlarından biri "Dininiz de iktidarınız da yerin dibine batsın" diye isyan etmişti.

Başta yandaş Akit gazetesi ve AKP'nin trolleri bu vatandaşa sosyal medya üzerinden saldırı kampayası başlattı. Yandaşların bu saldırısına sosyal medyadan ve ünlü oyuncu Şevket Çoruh'tan da büyük tepki gelmişti.

Saldırılar sonrası adının açıklanmasını istemeyen vatandaş yandaş basının saldırılarına yaptığı açıklamayla cevap verdi.

İşte "Yerin dibine batsın!" diye isyan eden o vatandaşın açıklaması:

“Bu adam kim diye soranlar;

Dün gece yerin dibine batsın diye haykıran bendim.
 
Öyle düşündüren nedir bilmem ama herkesin “kesin doğuludur'' dediğinin aksine Trabzonluyum. Herkesin “dinsiz bu'' dediğine rağmen 5 vakit namaz kılmasam da cumayı kaçırmayan, oruç tutan bir insanım. 12 yaşında trafik kazasında anne, baba ve kardeşini kaybetmiş, sadece bir emekli maaşı olduğu için en büyük kardeşinin ODTÜ’yü bırakmak zorunda kaldığı, diğer 3 kardeşinin üniversite bitirdiği yoklukla büyümüş, evine ekmek götürmeye çalışan bir ailenin ferdiyim.

Gerçek müslüman, camiye gidip dünya ve ahiret için iyilik yapmaya çalışan yaşlı amca, evinde iki büklüm namazını kılıp iyilik için dua eden teyzedir dostlarım. Camiden çıkıp bomba patlatıp insan öldüremezler. Çarpıtmak kolay ama kastettiğimin bu olduğunu siz de biliyorsunuz.

Siyasetin pisliğine bulaşmış, koltuk sevdasından başka hiçbir şey tanımayanlara düşmanım. Vatanını seven, bunu çıkar ve ranta dönüştürmeyen ülkücüler de dostumdur, insan ve doğa için bir şeyler yapmaya çalışan ama bunu yaparken vatanını satmayan solcular da dostumdur.

Ben insanların polis- asker, Türk-Kürt diye ayırmadan din adı altında, Türk-Kürt milliyetçiliği adı altında, iktidar uğruna, rant uğruna, birileri cebini doldursun diye öldürülmesine karşıyım. Şu 70 milyonluk ülkede bunu isteyen ama bir araya gelip ''Yeter artık!’ diyemeyen insanlardan biriyim sadece. Ben birileri bizi Alevi-Sünni, Türk-Kürt, Fenerli-Galatasaraylı diye ayrıştırıp kavga ettirip ceplerini doldururken “Bu düzen yerin dibine batsın'' diyen bir kişiyim. Asıl siz kimsiniz? Bir şekilde bunlara maşa olanlar mı, karşı çıkanlar mı?''