Yeşilçam'dan bir oyuncu daha aramızdan ayrıldı

Yeşilçam'dan bir oyuncu daha aramızdan ayrıldı

88 yaşında hayatını kaybeden Nasır Melek, İran sinemasında efsana isimler arasında gösteriliyor. Ayrıca, Türk sinemasındausta oyuncular Münir Özkul, Kemal Sunal, Filiz Akın ve Türkan Şoray gibi isimler ile birlikte rol almıştı.Usta...

88 yaşında hayatını kaybeden Nasır Melek, İran sinemasında efsana isimler arasında gösteriliyor. Ayrıca, Türk sinemasındausta oyuncular Münir Özkul, Kemal Sunal, Filiz Akın ve Türkan Şoray gibi isimler ile birlikte rol almıştı.

Usta oyuncu Nasır Melek'in 25 Mayıs Cuma günü Tahran'da hayatını kaybettiği öğrenildi.

Onur Akay, Melek'in vefatını Twitter üzerinden duyurdu.

o-001.jpg

NASIR MELEK KİMDİR?

Tahran' doğumlu Nasır Melek yine Tahran'da vefat etti. Türk Sineması’nın gelmiş geçmiş en başarılı ''loser'' (kaybeden) karakterlerini canlandırmış, az sayıdaki filmdeki akılda kalıcı oyunculuğu ile Türk sinemasında iz bırakmış İran’lı oyuncu olarak tanınmaktadır. İran sinemasında da çok sayıda filmde oynayan ve 'En İyi Erkek Oyuncu Ödülü'nü aldı.

Türkiye’de oynadığı filmler: Katma Değer Şaban (Halil’in Adamı) 1985, Aşk ve Nefret 1979, Baraj (Nazım Usta) 1977, İki Kızgın Adam (Kemal Tansel) 1976, Sevdalılar Deprem 1976, Bitmeyen Şarkı 1976, Avare Aşık 1970, Kölen Olayım (Hasan) 1969, Hırsız Kız (Selim Bey) 1968. 

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem