Yeşilçam’ın tecrübeli isminden Altın Portakal tepkisi

Yeşilçam’ın tecrübeli isminden Altın Portakal tepkisi

54. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden ''Ulusal Yarışma’ kategorisinin kaldırılmasına yönelik tepkiler sürüyor. Yeşilçam’ın efsane oyuncusu Fatma Girik, değişiklikle ilgili sert tepki gösterdi. Girik’in görüşleri,...

54. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden ''Ulusal Yarışma’ kategorisinin kaldırılmasına yönelik tepkiler sürüyor. Yeşilçam’ın efsane oyuncusu Fatma Girik, değişiklikle ilgili sert tepki gösterdi. Girik’in görüşleri, Sine-Sen hesabından paylaşıldı.

''FESTİVAL GELENEĞİ YOK SAYILIYOR’
“Bir karenin 100 yıllık hatrı vardır. 100 yıllık aşk, Türkiye’de sinema ve seyirci ilişkisi'' diyen Girik, bu değişiklikle bütün sinema tarihimizin, 100 yıllık aşkın inkar edildiğini belirterek, “Bu festival geleneğini yok saymak, ülkemizin kültürüne de ihanettir. Kaldı ki biz uluslararası festivallere katılma başarısını elde etme zenginliğini göstermiş bir sinemanın gücüyüz. Derdimiz uluslararası festivallere karşı olmak değil. Başka bir organizasyon da yapılabilir ama bu Antalya Film Festivali’mizin isminden ''ulusal’ kelimesinin kaldırılmasını gerektirmez'' dedi.

Kültür Sanat