Yeşilyurt'ta kurulan konteyner çarşılar için kura çekimi yapıldı

Yeşilyurt'ta kurulan konteyner çarşılar için kura çekimi yapıldı

Malatya'da ekonomik yaşamın hareketlenmesi, ticaretin devam etmesi ve yaşamın normale dönmesi için harekete geçen Yeşilyurt Belediyesi tarafınca dört değişik mahalleye kurulan 'Konteyner Çarşı' alanlarında yapımı tamamlanan işyerlerinin kuraları çekildi.

Malatya'da ekonomik yaşamın hareketlenmesi, ticaretin devam etmesi ve yaşamın normale dönmesi için harekete geçen Yeşilyurt Belediyesi tarafınca dört değişik mahalleye kurulan 'Konteyner Çarşı' alanlarında yapımı tamamlanan işyerlerinin kuraları çekildi.

Kahramanmaraş'ta 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen iki büyük depremden oldukça büyük oranda etkilenen Malatya'da ticaretin tekrardan hareketlenmesine yönelik başlatılan çalışmalara Yeşilyurt Belediyesi'nden de destek geldi.

Yaşanan büyük depremin peşinden işyerleri yıkılan ve kullanılamaz hale gelen esnafların ticari hayatlarına devam etmesi için Yeşilyurt İlçesinde 'Konteyner Çarşı' modeli hayata geçirildi.

Yeşilyurt Belediyesi Başkanı Mehmet Çınar'ın talimatıyla, Turgut Özal, Gündüzbey ve Dilek'in yanı sıra Çırmıktı bölgesi Hıroğlu, Mullakasım ve Hamidiye Mahallelerininde Konteyner Çarşılar kuruldu. Yeşilyurt Belediyesi ekiplerinin yoğun gayretleri sonucunda büyük bir kısmı tamamlanan çarşı alanlarında kuaför, tuhafiye, kırtasiye, kasap, manav ve börekçi benzer biçimde işyerlerinin haricinde değişik meslek gruplarına ilişik hizmet mekanları da yer alıyor.

Esnafların ticari hayatlarına devam etmesi ve Malatya'da yaşamın normale dönmesi amacıyla tasarlanan Konteyner Çarşı alanlarında yapımı tamamlanan işyerlerinin kura çekimleri yapılarak hak sahiplerine teslim edilmeye başlandı.

Büyük bir heyecanın yaşandığı kura neticesinde yeni işyerlerine kavuşan esnaflar, Yeşilyurt Belediyesine sunulan imkanlardan dolayı teşekkürlerini sunarken, "Allah devletimizden ve belediyemizden razı olsun, büyük bir yıkım yaşıyoruz bu dönemde esnaflarımızın işlerine devam etmesi için yeni alanlar kuruluyor, el ele verip bu sıkıntılı günleri atlatacağız, bizde işyerlerimizde ticaretimizi sürdüreceğiz, emeği geçenlerden Allah razı olsun" şeklinde konuştular.

Yeşilyurt'un değişik mahallelerinde kurulan işyerlerinin kura çekimlerine hız verdiklerini söyleyen Yeşilyurt Belediyesi Zabıta Hizmetleri Müdürü Emin Gölgeli ise, "Yeşilyurt Belediyesi olarak her türlü koşul ve durumda esnaflarımızın yanındayız. Şehrimizde yaşamın normale dönmesi için ekonominin tekrardan eski günlerine dönmesi gerekiyor. Belediye Başkanımız Mehmet Çınar'ın talimatıyla ilk etapta dört ayrı mahallemize yeni iş alanları kurarak esnaflarımızın ticaretini sürdürmesi ve hemşehrilerimizin de alış veriş yapmasına olanak sunmuş oluyoruz. Esnaflarımızın mağduriyetini gidermek için elimizden geleni yapıyoruz. Yapımı tamamlanan prefabrik işyerlerimizin kuralarının çekimlerine bugünden itibaren hız verdik. Yeni işyeri konteynerlarımız yerleştikçe kura çekimlerine devam edeceğiz. Bizler esnaflarımız ve hemşehrilerimizle beraber el ele verip yaralarımızı sarmaya çaba ediyoruz, bugünleri birlik ve beraberlikle atlatacağız. Esnafımıza hayırlı ve verimli kazançlar temenni ediyoruz" diye konuştu. - MALATYA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.