Yetmez hesap versinler!

Yetmez hesap versinler!

OHAL KHK’sı ile 330 akademisyen ihraç edildi. Listedeki isimlerin memuriyetlerine son verilmesi büyük tepki çekti. Hükümete yakın bazı köşe yazarları “AKP’nin altı oyuluyor mu?'' sorusunu sordu. Bu gelişmeler AKP’nin Grup...

OHAL KHK’sı ile 330 akademisyen ihraç edildi. Listedeki isimlerin memuriyetlerine son verilmesi büyük tepki çekti. Hükümete yakın bazı köşe yazarları “AKP’nin altı oyuluyor mu?'' sorusunu sordu. Bu gelişmeler AKP’nin Grup Yönetim Kurulu toplantısında ele alındı. Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, ihraç listesini YÖK’ün hazırladığını, eleştiri ve görüşleri dikkate alacaklarını söyledi.

ŞAMİL TAYYAR’DAN TEPKİ

Nurettin Canikli’nin “hata varsa düzeltilecek'' açıklamasına AKP Milletvekili Şamil Tayyar’dan tepki geldi. AKP’li Tayyar, Twitter’da “Yanlışın düzeltilmesi yetmez, sözde yanlışı yapan da hesap vermelidir. YÖK ve üniversite yönetimlerini FETÖ'den arındırmadan hazırlanan ihraç listeleri zulümdür'' mesajlarını paylaştı.

İşte o mesajlar:

tayayartwedtt.jpg

YÖK BAŞKANI TELEFONU AÇMADI

Hükümete yakın Türkiye gazetesinden Yücel Kayaoğlu’nun haberine göre; AKP’liler, listedeki çoğu akademisyenin herhangi bir örgütle bağlantısının mümkün olmadığını söyledi. Listedekilerin bazılarıyla Erdoğan’ın talimatı üzerine çalışma yapıldığını hatırlatan üyeler “Bu insanları ihraç etmek AKP’ye tersten operasyondur'' dedi. YÖK Başkanı’nın konuyla ilgili arandığı ama telefona bile çıkmadığı belirtildi. Canikli de “hata varsa düzeltilecek'' diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem