Yılan ısırdıktan sonra entübe edilen hemşire uyandırıldı

Yılan ısırdıktan sonra entübe edilen hemşire uyandırıldı

Antalya’da nane toplarken yılan ısırması sonucu yoğun bakıma alınarak entübe edilen hemşire uyandırıldı.

Antalya’da hemşire arkadaşıyla evin bahçesinden nane toplarken yılanın ısırdığı Manavgat Devlet Hastanesi’nde görevli hemşire Ayşegül Özünal’ın, entübe edildiği Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakımda tedavisi sürüyor.

Eşinin başından ayrılmayan İbrahim Özünal eşinin uyandırıldığını açıkladı. AA’ya konuşan Özünal, eşinin ilk çocuklarını sorduğunu söyleyen Özünal “Eşim iki çocuğumuzla Dolbazlar Mahallesi’nde oturan hemşire arkadaşının yanına gitmişti. Çocuklar oynarken bahçeden eşim arkadaşıyla nane toplamış. Bu sırada eşim, ayağına cam battığını söylemiş. Kısa sürede fenalaşınca hastaneye kaldırılmış. Yılan ısırdığını hastanede teşhis ettiler” diye konuştu.

Özünal, eşinin ayağına cerrahi müdahalede bulunulduğunu ve ayağında doku kayıplarının olduğunu, daha sonraki sürecin tedaviyle şekilleneceğini söyledi. Eşinin hemşirelik mesleğini çok sevdiğini anlatan Özünal, “Manavgat’ta kalbi iki sefer durdu. Adrenalin vererek hayata döndürdüler. Ayağında ciddi sıkıntı var. Enfeksiyon riski var, onun için 48 saat çok önemli” dedi.

Dün yılan ısırması sonucu fenalaşan 2 çocuk annesi Ayşegül Özünal, Manavgat Devlet Hastanesindeki müdahalenin ardından Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilmiş, burada entübe edilmişti.

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Sağlık