Yıldırım'dan Abdullah Gül yorumu: 'Patladı, elde kaldı, başarısız oldu'

Yıldırım'dan Abdullah Gül yorumu: 'Patladı, elde kaldı, başarısız oldu'

Başbakan Binali Yıldırım, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanı adayı olması yönündeki girişimleri 'proje' olarak nitelendirerek, "Arkadaşlar, bu kadar gayretin arkasında belli ki bir mühendislik projesi var idi....

Başbakan Binali Yıldırım, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanı adayı olması yönündeki girişimleri 'proje' olarak nitelendirerek, "Arkadaşlar, bu kadar gayretin arkasında belli ki bir mühendislik projesi var idi. Ama proje gözüktüğü kadarıyla akamete uğradı, patladı, elde kaldı. Proje başarısız" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, İspanya ziyareti dönüşü uçakta gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Yıldırım'a ilk olarak Abdullah Gül'ün aday olacağına yönelik iddialar soruldu. "Bu kadar gayretin arkasında bir mühendislik projesi var" diyen Yıldırım, "Proje gözüktüğü kadarıyla akamete uğradı, patladı, elde kaldı. Proje başarısız" ifadesini kullandı.

MHP ile birlikte adaylarının Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan olduğunu hatırlatan Yıldırım, "En rahat parti biziz, bizde aday tartışması yok" diye konuştu.

Başbakan kamuoyunda "imar affı" olarak adlandırılan hazırlık için ise, "Bu imar affı değil, imar barışı" değerlendirmesini yaptı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem