Yıldız Tilbe: Seyit Rıza'yı ve Şeyh Said'i ve bir çok evliyayı seviyorum

Yıldız Tilbe: Seyit Rıza'yı ve Şeyh Said'i ve bir çok evliyayı seviyorum

Geçtiğimiz zamanlarda Said Nursi'nin akrabası olduğunu ve Said Nursi'yi sevdiğini söyleyen sanatçı Yıldız Tilbe, Şeyh Said ve Seyit Rıza'nın fotoğrafını "Allah'ın Rahmeti üzerinize olsun" ifadelerini kullandı.

Paylaşımlarına gelen tepki üzerine Tilbe, şu karşılığı verdi:

"Ben mi Vatan hainiyim Vatan hainleri, Vatana ait her değeri kültürü dili dini milleti kişiyi ağacı suyu toprağı hain görürler Vatan hainleri ,tarihide ingilizlerin ve yabancı ülkelerin yazdıkları yalan yanlış bilgilerden öğrenirler. Ben Türkiye Cumhuriyetiyim herşeyiyle herşeyimle."

"Vatan hainidir bana vatan hain diyen . Sizsiniz vatan haini"

"Seviyorum Seyit Rızayı ve Şeyh Saidi ve biçok evliyayı . Sizemi sorcam . Sizde kimi istiyosanız onu sevin."

"İki insanı sevdiğim için , yıllardır ne olduğu belli olan bana Vatan haini diyosunuz , Allah razı olmasın .yazıklar olsun , sizsiniz vatan hainleri"

"Düşüncelerimden asın beni de , yada hislerimden , inançlarimdan da asabilirsiniz .veya sevme biçimimden, Beni siz yarattınız ya."

"Peygamberlere A,S Haşa Allaha küfredenleri gördüm duydum, bazı konularda küfür yemem bana şeref verir , devam edin , Allaha şükürler olsun"

"Peygamberimizi de severim SeyitRızayı daSeyhSaidi de ,Adnan Menderesi de severim SaidiNursiyi de,Atatürkü de severim DenizGezmişi de, HasanTahsini de severim Sütçüİmamı da ,doğuyuda batıyıda severim , napıyim şimdi hangisinden vazgeçiyim"

"Siz sevmeyebilirsiniz benim sevdiklerimi öyle bi talebim yok . Kendimden de şunu sev bunu sevme diye bi talebim olamıyo , çünkü kimi seveceğim ve sevmeyeceğim kalbimden gelen bişey, bende ona tabiyim. Allah size de bana da yardım etsin" ifadelerini kullandı.

 

Tilbe daha önce de Said Nursi'nin vefat yıldönümünde şu paylaşımı yapmıştı:

"Said-i Nursi benim akrabamdır, Allah'ın Rahmeti üstüne olsun, ki öyledir. Bana bu konuda hakaret edenler, bana değil kendilerine hakaret etmiştir. Allah onların da ölmüşlerine rahmet etsin."

Yaşam