Yine AKP'nin Atatürk düşmanlığı! “Biz Atatürk kadınlarıyız'' deyince...

Yine AKP'nin Atatürk düşmanlığı! “Biz Atatürk kadınlarıyız'' deyince...

Cumhuriyet Kadınları Korosu, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ valilikleri ile Trakyalılar Vakfı tarafından düzenlenen “Trakya Tanıtım Günleri'' programına katıldı. Orada meydana gelen olaylar, gündeme damga vurdu. Cumhuriyet...

Cumhuriyet Kadınları Korosu, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ valilikleri ile Trakyalılar Vakfı tarafından düzenlenen “Trakya Tanıtım Günleri'' programına katıldı. Orada meydana gelen olaylar, gündeme damga vurdu. 

Cumhuriyet Kadınları Korosu, bakanların katıldığı etkinlikte “Biz Atatürk kadınlarıyız'' deyince konser yarıda kesildi. Bu durum büyük tepki çekti.

"BAKANLAR VE MİLLETVEKİLLERİ ALKIŞLAMADI"

Kırklareli Ertuğrul Köyü'nden Ankara'ya giden koronun konserini dinlemeye, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Sağlık eski Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da gitti.

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre, şiirlerinde “Biz Atatürk kadınlarıyız, Cumhuriyet'in öğretmenleriyiz'' diyen koro, “Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa''türküsünü de söyledi. Ancak kadın korosunun programı erken bitirildi.

Otellerine giden kadınlar, rezervasyonlarının da iptal edildiğini öğrenince köylerine dönmek zorunda kaldı. Koro şefi Şükran Akdeniz, olayla ilgili konuşmak istemedi. Programı izleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak ise yaşananları şöyle aktardı:

“Kadınlar Atatürk'le ilgili konuşmalar yapıyordu. Alkış ve büyük tezahüratlar aldılar. Benim sol tarafımda bakanlar ve milletvekilleri oturuyordu. Herkes alkışlarken onlar alkışlamadı.''

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfü Türkkan da “Tek suçları konserde ''Bizler Atatürk kadınlarıyız' demeleridir'' açıklamasını yaptı, duruma tepki gösterdi.