Yine hayvan cinayeti... Aç kedilere zehirli balık yedirerek öldürdüler!

Yine hayvan cinayeti... Aç kedilere zehirli balık yedirerek öldürdüler!

Bodrum'un Akyarlar Mahallesi sakinleri, bu sabah saatlerinde evlerinden çıktığı sırada korkunç bir manzarayla karşılaştılar. Çevreye bırakılan zehirli balıkları yiyen kedilerden 6'sı ölürken, 5'i hayvanseverler tarafından...

Bodrum'un Akyarlar Mahallesi sakinleri, bu sabah saatlerinde evlerinden çıktığı sırada korkunç bir manzarayla karşılaştılar. Çevreye bırakılan zehirli balıkları yiyen kedilerden 6'sı ölürken, 5'i hayvanseverler tarafından veterinere yetiştirilerek kurtarıldı. Hayvanseverler, olaya tepki gösterdi. 

'BÖYLE VAHŞİLİK, BÖYLE ACIMASIZLIK OLMAZ!'

Odatv'nin haberine göre, Başka Bir Hayat Diliyorum Derneği Başkanı Hikmet Yıldız (68) ile hayvanseverler, 5 kediyi ise, veterinere götürüp hayatını kurtardı.

Dernek Başkanı Yıldız, "Böyle bir acımasızlık böyle bir vahşilik olamaz. Kaçıncı yüzyıldayız. Balıkların içine ve üstüne zehir koyarak sağa sola atmışlar. 6 kedi öldü, diğerlerini hayvanseverler kurtardı. Muğla Barosu Hayvan Hakları Sorumlusu avukat Vahit Çelik aracılığıyla jandarma ve savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Bölgedeki kameraların incelenerek bunu yapan veya yapanların bulunmasını istedik. Ne yazık ki bu vahşete çocuklarımız da tanık oldu" açıklamasında bulundu. 

Jandarma tarafından olayla ilgili soruşturma başlatıldı. 

bodrumda-zehirli-balik-kedileri-telef-etti_2988_dhaphoto6.jpg

bodrumda-zehirli-balik-kedileri-telef-etti_2988_dhaphoto5.jpg

bodrumda-zehirli-balik-kedileri-telef-etti_2988_dhaphoto4.jpg

bodrumda-zehirli-balik-kedileri-telef-etti_2988_dhaphoto7.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler
Sağlık