Yine tarikat yurdu, yine istismar! 12 yaşındaki öğrencinin istismara uğradığı ortaya çıktı

Yine tarikat yurdu, yine istismar! 12 yaşındaki öğrencinin istismara uğradığı ortaya çıktı

Denizli'de Süleymancılara ait olduğu belirtilen özel bir yurtta 12 yaşındaki erkek öğrencinin "yurt belletmeni" E.T. tarafından sistematik istismara maruz kaldığı ortaya çıktı. İstismar, küçük çocuğun intihar notu yazmasıyla...

Denizli'de Süleymancılara ait olduğu belirtilen özel bir yurtta 12 yaşındaki erkek öğrencinin "yurt belletmeni" E.T. tarafından sistematik istismara maruz kaldığı ortaya çıktı. İstismar, küçük çocuğun intihar notu yazmasıyla ortaya çıktı.

Denizli'nin Çivril ilçesinde Süleymancılara ait olduğu belirtilen tarikat yurdunda 12 yaşındaki M.S.'nin, "belletmen" olarak çalışan 19 yaşındaki E.T'nin sistematik istismarına mağruz kaldığı ve küçük çocuğun konuşmaması için de tehdit ettiği ortaya çıktı. E.T.'nin yaşadıklarını müdüre anlatmasının ardından, müdür tarafından kendisine olayı unutması ve üstünü kapatması gerektiğini söyledi. Çocuğu istismar eden E.T.'yi ise Denizli'de başka bir yurda gönderdi.

Denizli Çivil Haber'den Burak Çakır'ın haberine göre, olay; küçük çocuğun sınıfta yalnız kaldığı sırada intihar notu yazan ve başından geçenleri anlatan öğrenci notu sınıfın penceresinden atmasıyla ortaya çıktı.

Yaşanan gelişmelerden sonra uzman psikologlar eşliğinde ilk ifadesi alınan küçük öğrenci M.S., Denizli sosyal Hizmetler Müdürlüğü yetkilileri tarafından koruma altına alındı.

Çocuk İzleme Merkezinde avukat uzman psikolog ve Sosyal Hizmetler yetkilileri eşliğinde alınan ifadesinde küçük öğrenci M.S., belletmen E: T. tarafından sistematik olarak tecavüze mağruz kaldığını söyledi.

Alınan ifadeden sonra E. T.’nin her yerde arandığı, Çivril Yurt Müdürü M. Ç. hakkında soruşturma açıldığı belirtildi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Denizli Valiliği ise olayla ilgili bir açıklama yaparak, adli ve idari soruşturmanın devam ettiğini söyledi. Valilik tarafından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"Bazı Basın Yayın organlarında yer alan Denizli’nin Çivril İlçesinde özel bir yurtta kalan 12 yaşındaki erkek öğrenciye yurdun belletmeni tarafından cinsel istismar edildiği yönündeki haberlere ilişkin olarak kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi adına aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Söz konusu haberlerde yer alan olay ile ilgili 23.12.2019 günü başlatılan ‘Çocuğun Cinsel İstismarı’ soruşturmasında mağdur çocuk M.S. Denizli Çocuk Esirgeme Kurumu’na teslim edilmiştir. Olayın Şüphelisi E.T. nin yakalanması yönünde çalışmalar ise sürmekte olup, iddia edilen konu ile ilgili adli ve idari soruşturma devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Son Dakika Haberleri