YÖK Başkanı Özvar'dan vakıf üniversitelerine indirim çağrısı

YÖK Başkanı Özvar'dan vakıf üniversitelerine indirim çağrısı

Özvar, mevcut ekonomik koşullar çerçevesinde özellikle ücretli programlara yerleşen hiçbir öğrencinin maddi imkansızlık dolayısıyla eğitimini aksatmasını istemediklerini söyledi

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, vakıf üniversitelerinin eğitim öğretim ücretlerine yönelik indirim çağrısında bulundu.  

YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler tercihlerini de gerçekleştirerek üniversitelerine yerleşirken, artan özel üniversite fiyatları son dönemin en çok konuşulan konularından biri haline geldi. Bazı üniversiteler, yıllık ücretlere yüzde 100'ün üzerinde zam yaptı.   YÖK Başkanı Erol Özvar üniversiteleri yöneticileriyle bir araya gelerek bir çağrıda bulundu.  

Özvar, ''Öğrencileriniz üniversitelerinizi tercih etse de kayıt aşamasında ücretlerden kaynaklı olarak oluşabilecek tereddütlerin kayıtlı öğrenci sayısını olumsuz etkilememesi için, sizlerin ekstra bir indirim kampanyası yapması faydalı olacağını düşünüyoruz'' dedi.   Yerleşme oranlarındaki artışın öğrenciler lehine bir iyileştirme yapılması için fırsat olduğunu da söyleyen Özvar, 'vakıf üniversitelerinin kimliklerine yakışır bir şekilde toplumsal sorumluluklarını daha fazla üstlenmelerini' istedi.   Özvar, mevcut ekonomik koşullar çerçevesinde özellikle ücretli programlara yerleşen hiçbir öğrencinin maddi imkansızlık dolayısıyla eğitimini aksatmasını istemediklerinin de altını çizdi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem