YouTube Music ücretsiz olacak

YouTube Music ücretsiz olacak

Türkiye pazarına biraz geç girmesine rağmen kullanıcı sayısını artırmayı başaran bu platform ücretli abonelik servisi olarak değerlendiriliyor. Bugünlerde yeni açıklanan bazı özellikler sayesinde kısmi olarak ücretsiz olduğunu söyleyebiliriz.

YouTube Music uygulaması normal şartlarda arka planda müzik dinleme avantajını sadece premium kullanıcılar için sunuyor. Reklamsız bir şekilde arka planda müzik dinleyebilen premium üyeleri bunun keyfini çıkarabiliyor. Şimdi ise şirket aynı özelliği ücretsiz versiyonda yayınlayacak.

youtube-music.jpeg

Bu yeni özellik sayesinde platforma üye olmadan istediğiniz gibi arka planda müzik dinlemeniz mümkün olacak. Google tarafından getirilen bu yeni özellik ile birlikte kullanıcılar artık çevrimdışı olsalar bile müzik dinleyebilecek. Spotify gibi bazı uygulamaların benzer sistemlere sahip olduğu biliniyor.

Çok fazla rakibe sahip olan YouTube platformu böylece az bile olsa avantaj elde edecek. Birçok YouTube kullanıcısı uzun bir süredir bu özellikleri istiyordu. Konu ile ilgili küçük bir ayrıntıya dikkat etmek gerekiyor. Arka planda oynatılacak olan bu müzikler reklamsız olmayacak. Reklamsız bir şekilde arka planda müzik dinlemek için premium üye olmanız gerekiyor.

Bu uygulama Türkiye’de öğrenciler için 6,99 TL fiyata sahip. Standart abonelik ise 14,99 TL. Bazıları YouTube premium üyesi olarak aynı zamanda bu uygulamanın da üyeliğini almış oluyor.

Öğrencilerin karantina süresi ile ilgili yeni karar

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji