YouTube Originals şovları artık herkes izleyebilecek

YouTube Originals şovları artık herkes izleyebilecek

YouTube Originals kanalı, sadece ücret ödeyen Premium kullanıcıları için Google’ın hazırladığı özel içerikleri yayınlıyordu. Bu şovların arasında diziler

YouTube Originals kanalı, sadece ücret ödeyen Premium kullanıcıları için Google’ın hazırladığı özel içerikleri yayınlıyordu. Bu şovların arasında diziler, belgeseller, haber programları gibi içerikler yer alıyordu.

Ancak video paylaşım devi, kanalın tanıtımına destek olmak için 24 Eylül’den itibaren tüm içeriklerini herkese açacak. Yine de Premium kullanıcıları içerikleri reklam görmeden izlemeye devam edecekler. Yeni sezon içeriklerini de toplu olarak görebilecekler. Premium olmayan kullanıcılar ise yeni sezon içeriklerinde yeni bölümler için beklemek zorunda olacak. Tabi, Director’s cut gibi özel içerikleri de yine sadece Premium kullanıcılar izleyebilecek.

Öte yandan, aylık 12 dolar ücret, Netflix gibi rakiplerinin zengin içerik ve imkanlarıyla karşılaştırınca hala yüksek kaldığı için şikayet konusu olabiliyor. Google ise kanalın içerik çeşitliliğini zenginleştirmek için çaba sarf ediyor. Yine de rakibi Netflix’in içerik üretmek için on milyar dolarlar seviyesinde bütçeler ayırdığını unutmamak gerekiyor.

LG Taşınabilir Hoparlör PK5 inceleme. Örnek müziklerle birlikte…