YouTube reklamları Google algoritmaları gibi çalışacak

YouTube reklamları Google algoritmaları gibi çalışacak

Google tarafından geliştirilen ve şu an Dünyanın en büyük video platformu olan YouTube reklamları ilgi alanlarına göre göstermek istiyor.

Google tarafından geliştirilen ve şu an Dünyanın en büyük video platformu olan YouTube reklamları ilgi alanlarına göre göstermek istiyor. Nasıl mı? Cevabı bu haberimizde.

Google tarafından geliştirilen YouTube için de benzer bir sistem kullanılacak. Kullanıcılara ilgi alanlarına yönelik reklamlar göstererek bunu yapmak isteyen şirket, çalışmalara daha şimdiden başladı.

Konuyu daha basit bir şekilde anlatmak gerekirse; koşu hobisi olan birisi üzerinden örnek verebiliriz. Google üzerinden koşu ve ayakkabılar ile ilgili arama yapan birisi, YouTube reklamlarında arabadan daha çok koşu ayakkabısı ve türevlerini görecek. Böylece Google üzerinden devam eden reklam stratejisi YouTube ile de devam edecek. Bu tür reklam örnekleri neredeyse bütün hobilere genişletilebilir.

Oppo A9 2020 kutu açılış videosu (Unboxing)

Bu karara en çok sevinen kuruluşlardan birisi de Puma oldu. YouTube platformuna ilk reklamlardan birisini de Puma olmuştu. Google tarafından alınan bu karar ile birlikte bütün reklam verenler, daha sağlıklı kullanıcı iletişimi kurabilecek. Şirket bundan kısa bir süre önce Google Lens üzerinden stil danışmanlığı hizmeti de veriyordu. YouTube yeni reklam politikası hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.