YouTube sert bir uyarı içeren mektup aldı

YouTube sert bir uyarı içeren mektup aldı

Bugüne kadarki en zorlu dönemlerinden bir tanesini geçiren YouTube için açık bir çağrı var. Bildiğiniz üzere internette yanıltıcı ve manipülasyon amaçlı bazı paylaşımlar yapılıyor. Bu paylaşımlar nedeniyle insanlar tedirgin olabiliyor.

Yanlış paylaşımların yapıldığı alan elbette Covid-19 ile ilgili. Komplo teorilerinden tutun da aşılara kadar aklınıza gelebilecek her konuda platform içerisinde yalan yanlış bilgiler paylaşılıyor. İşte tam da bu konuda YouTube platformuna açık bir mektup yazıldı.

YouTube CEO’su Susan Wojcicki’ye yazılan mektuba baktığımızda oldukça kapsamlı olduğu görülüyor. Bu mektupta son zamanlarda dünya genelinde giderek yaygınlaşan komplo teorileri ve yalan bilgiler ile ilgili değerlendirme yapıldı. Bu alanda çok fazla paylaşımın yapıldığı ifade edildi.

YouTube sert uyarı

Dünyanın en büyük video platformu olarak bilinen YouTube elbette bu konuda boş durmuyor. 1 milyondan fazla video yayından kaldırıldı ve böylece kullanıcıların yalan bilgilerle karşılaşması engellendi. Fakat bu yeterli görülmüyor. Gönderilen mektubun altına imza atan kişiler özellikle aşı boykotu ile ilgili videolara dikkat çekiyor.

YouTube aşırı muhafazakar cumhurbaşkanı adaylarına kısıtlama getiriyor

YouTube sert uyarı aldığı bu mektupta birçok farklı konu olduğunu gördü. Şiddet içerikli bazı görüntülerin paylaşılması ve Covid-19 için geleneksel olmayan tedavi yöntemleri kaldırılması istenen videolar arasında yer alıyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji