YouTube Süper Teşekkür özelliğini deniyor

YouTube Süper Teşekkür özelliğini deniyor

Youtube Süper Teşekkür özelliğini şimdilik beta aşamasında ve 68 ülkede binlerce içerik oluşturucuya sunulmuş durumunda. Yıl sonuna kadar ise YouTube İş Ortağı Programı’ndaki herkesin kullanımına sunulacak.

En sevdiğiniz içerik oluşturucuya “Süper Teşekkür” etmeye karar verdiğinizde, önünüzde dört seçeneğiniz olacak. Tutarlar piyasaya göre değişebilir, ancak ilk beta sürümünün sunulduğu yer olan ABD’de bir seferde 2, 5, 10 veya 50 ABD doları bağış yapılabilecek.

super-tesekkur.jpg

Artık içerik oluşturucuları direkt Youtube üzerinden izleyicilerinden bahşiş alabilecek. Ödeme işlemini tamamladığınızda, ekranınızda uçan balonlardan oluşan animasyonlu bir GIF görülecek ve YouTube, gönderdiğiniz para miktarının yanı sıra yorumunuzu da vurgulayacak.

Super Chat ve Super Stickers dahil olmak üzere YouTube’un yayıncılara sunduğu diğer para kazanma araçlarında olduğu gibi, şirket tüm bağışlardan yüzde 30’luk bir kesinti alacak.

Bu özellik YouTube için büyük bir önem taşıyor. Neticede Youtube’un kayda değer tek video platformu olduğu günler geride kaldı. Şirket, Twitch, TikTok ve diğerlerinden rekabetle karşı karşıya.  

Oppo Enco X kablosuz kulaklık: Ufak boyutlarda ve çok güçlü

Bilim Teknoloji