YouTuber tarafından yapılan açıklamalar skandal yarattı

YouTuber tarafından yapılan açıklamalar skandal yarattı

Bir YouTuber çocuk istismarı nedeniyle açıklamada bulundu. Kendisinin yaptığı açıklamalar büyük bir tartışmaya neden oldu. Hadi gelin konu ile ilgili tüm detaylara ve açıklamalara birlikte bakalım.

Dünya çapında tanınan YouTuber çocuk istismarı ile ilgili itiraflara yer verdi. Söylediğine göre bu YouTuber 18 yaşından küçük olan iki çocuğa cinsel içerikli mesajlar gönderdi. Bu mesajların gönderilmesi ile ilgili bir video yayınladı. James Charles isimli bu YouTuber işin aslına bakacak olursak biraz farklı skandallarla gündeme gelmişti.

2021 yılında kendisine bazen cinsel istismar suçlamaları yönlendirildi. Bu suçlamaların büyük bir çoğunluğu kendisi tarafından reddedildi. Ancak aniden konu ile ilgili bir itirafta bulundu. Çocuklardan birisi ile geçen yıl diğeri ile yakın bir zamanda konuştuğunu ifade etti. Elbette onlarla konuşmasında bir problem yoktu. Fakat asıl mesele onlara erotik içerikler göndermesiydi.

Bu YouTuber yaklaşık olarak 14 dakikalık bir video yayınladı. Burada kendimi sorumlu hissediyorum ifadesine yer verdi. Hem çocuklardan hem de ailelerinden pişman olması nedeniyle kendisini affetmelerini istedi. Ayrıca ilerleyen zamanlarda daha dikkatli olacağını söyledi.

YouTuber çocuk istismarı

Çocuk istismarı ne yazık ki son dönemlerde büyük bir artış yaşadı. Özellikle sosyal medya kaynaklı ortaya çıkan bu tür istismarlar gündeme bomba gibi düşmeye devam ediyor. Her ne kadar sürekli aynı hatalar tekrarlarsa bile yine de bunu yapmaya devam ediyorlar. Çocuk istismarı ile ilgili ortaya çıkan davalarda genellikle hapis cezası veriliyor.

Bu YouTuber kendi hesabı üzerinden yaptığı pişmanlık açıklaması ile bu işten sıyrılabilir mi henüz tam olarak bilinmiyor? Fakat özellikle bazı ülkelerde çok fazla çocuk istismarı vakaları ortaya çıkıyor. Bunların tanınmış kişiler tarafından yapılması ise daha fazla endişe oluşturuyor.

BioNTech aşısı yeterince etki ediyor mu? Yeni veriler paylaşıldı

Bilim Teknoloji