YouTube’un merkezine saldıran kadın Tarkan hayranı çıktı

YouTube’un merkezine saldıran kadın Tarkan hayranı çıktı

3 kişiyi yaraladıktan sonra intihar eden saldırgan, Megastar Tarkan hayranı çıktı.

İran asıllı bir Amerikalı yanına silah alıp Kaliforniya’daki Youtube genel merkezine gitti. İkisi kadın 3 kişiyi yaraladı. Sonra da intihar ederek yaşamına son verdi. ABD basınında yer alan haberlere göre ise şüpheli kadın 39 yaşındaki Nasim Najafi Aghdam. Aghdam saldırıda 9 milimetrelik bir tabanca kullandı. 

Ocak 2017’de kendi YouTube kanalında yayımladığı görüntüsünde Aghdam, YouTube’un kendisine "ayrımcılık" uygulayarak videolarını filtrelediğini ve kendi Farsça kanalı "Nasime Sabz"ı hedef aldığını öne sürüyor.

’BABASI POLİSİ UYARMIŞ’
Aghdam’ın öfkesinin nedeni bazı içeriklerinin engellenmesi. Babası, Youtube’un kızına para ödemeyi kestiğini, bu nedenle kızının şirketten nefret ettiğini söyledi. Baba, ayrıca kızının saldırı yapabileceğine ilişkin polisi de uyardığını söyledi.

Agham, daha önce paylaştığı Youtube videolarında dans ediyor, Azerice yemek tarifi veriyor ve müzisyen Tarkan ile hayali bir röportaj yapıyor. 

Saldırı sonrası kadının Yotube kanalı da sosyal medya hesapları da kapatıldı.

Youtube’a video yükleyen kullanıcılar reklamlar aracılığıyla o videolardan para kazanıyor. Ancak şirket uygunsuz bulduğu içerikleri engelliyor. 

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya