YSK Başkanı'ndan 100 bin imza açıklaması!

YSK Başkanı'ndan 100 bin imza açıklaması!

YSK Başkanı Sadi Güven, cumhurbaşkanı adaylığı için  100 bin imza toplama hakkında konuştu. Cumhurbaşkanı adaylığı için başvuranların anlık kaç imza toplandığını görebileceklerini açıklayan Güven, "Herkesin imzasını...

YSK Başkanı Sadi Güven, cumhurbaşkanı adaylığı için  100 bin imza toplama hakkında konuştu. Cumhurbaşkanı adaylığı için başvuranların anlık kaç imza toplandığını görebileceklerini açıklayan Güven, "Herkesin imzasını aldıktan sonra bir örnek vereceğiz. Birini biz alacağız, birini de sisteme atacağız. Islak imza olacak. Adaylar istedikleri anda kaç imza toplandığını görecek sıkıntı yok. İlçe seçim kurulları olacak. Yurt dışında da seçmenler kurullara imza verecek. Personel sıkıntımız yok" diye konuştu. 

'SEÇİM GÜVENLİĞİNİ SAĞLAYACAĞIZ'
Güven açıklamasının devamında, "Cumhurbaşkanı adaylarına yönelik, vatandaşlarımızın attıkları imzalar için bir örneğini kendimize alacağız ve bir örneğini de sisteme atacağız. Böylece cumhurbaşkanı adayları ne kadar imza toplandığını görebilecekler. Yurt dışında da seçmenler kurullara imza verecek. Ayrıca ilçe seçim kurullarına talimatlarımızı verdik ve seçim güvenliğini sağlayacak elemanlarımız var. Personel sıkıntımız yok" ifadelerini kullandı.