Yunus Emre Kar ve Futbol Hayatı

Yunus Emre Kar ve Futbol Hayatı

Hayatı ve başarıları ile kendinden ileriki yıllarda fazlaca söz ettirecek olan değerli futbolcumuz Yunus Emre Kar, meslek hayatında neler yaptığını, çalışmalarını ve hedeflerini anlattı.

Transfer olduğu takımlardan saygıyla bahsetti. Profesyonel futbol hayatına başlangıç yapmadan önce altyapıda kazandığı deneyimlerin hayatına katkılarını da unutmadı. Geçmişi ve geleceğiyle güçlü bir bağ kurarak bu günlere gelen Yunus Emre Kar’ın kariyer yolculuğuna genç yaşta başladığı biliniyor. Gelişime ne kadar açık olduğu ifadelerinden de belli olan futbolcunun geleceğinin ne kadar parlak olduğu aslında sözlerinden anlaşılıyor. Sporcu hedeflerinden bahsederken geçmişinin güçlü altyapısını da anarak, bugün yaptıklarını konuşmaya başladı.


Kariyerine 12 yıl önce başlayan Yunus Emre Kar, oynadığı futbolun nereden nereye geldiğini tüm samimiyetiyle anlattı. Dolu dolu geçen 12 yılın neler kazandırdığını da tek tek anlatarak kendisini takip edenlere adeta yola devam edeceğini belirtti. 2017’den beri profesyonel oyuncu olarak futbolda başarılı işler yapan Kar, bu sezon hedefleri konusunda açıklamalarda bulundu. Profesyonel futbol hayatına katıldıktan sonra transfer olduğu kulüplere daha fazla katkı sağlamak istediğini de açıkladı. Takımının ve kendi mesleki hedeflerinin neler olduğu konusunda iddiasını vurgulayarak, hem maç sayısı hem de performansı olarak kendine ve takımına güvendiğini, iyi bir sezon geçirmek istediğini belirtti. Öncelikle takımının hedeflerini gerçekleştirmek istediğini söylemeyi es geçmedi. Takımının hedefinin play off olduğunu belirterek, bunun için daha fazla çalışıp, kendini bu hedefe odakladığını da sözlerine ekledi. Lige gitme konusunda kararlılığıyla dikkat çekici ifadeler kullandı.


Başarılı sporcu, kariyer başlangıcından günümüze geliş hikayesinin Bucaspor’da başladığını ifade etti. Altyapısında yetiştiği Bucaspor’un bugün oynadığı futbola katkıları yadsınamaz olduğunu belirten Kar, ilerisi için yapmak istediklerini söylerken oldukça net bir tavır sergiledi. Bucaspor’da 10 yıl oynadığını ve geçen sezon Hekimoğlu Trabzon Fk’ya transfer olduğunu belirtti. Futbolcu bu sezon Kırıkkale Büyük Anadoluspor’da top koşturuyor. Takımının hedeflerini gerçekleştirmesinin sezonun gidişatına bağlı olduğunun altını çizerken, bu konudaki tüm sorulara açık yüreklilikle cevap verdi.
Meslek hayatında kendini daha çok kanıtlama derdinde olan genç futbolcu, oynadığı her sezonun hakkını vermek istediğini her cümlesiyle belli etti.

Sağlık