Yürüyüş öncesi HDP binasına polis ablukası!

Yürüyüş öncesi HDP binasına polis ablukası!

HDP yürüyüşünü engelleme çabaları kapsamında günler öncesinden Edirne ve Hakkari’nin yanı sıra Tekirdağ, Van ve Kocaeli Valilikleri kentin girişlerine...

HDP 'nin 'Demokrasi yürüyüşü' öncesi Edirne İl Örgütü binası polisler tarafından ablukaya alındı.

Muslera'nın Röntgen Filmi Ortaya Çıktı!

Halkların Demokratik Partisinin (HDP) 1 Haziran’da açıkladığı “Demokratik Mücadele Programı” kapsamında bugün Edirne ve Hakkari olmak üzere iki koldan Ankara’ya başlayacak “Darbeye karşı demokrasi yürüyüşü” öncesi partinin Edirne İl Örgütü binası ablukaya alındı. Parti binasının önü ve çevresinde çok sayıda polis konumlandırıldı.

Yürüyüşü engelleme çabaları kapsamında günler öncesinden Edirne ve Hakkari’nin yanı sıra Tekirdağ, Van ve Kocaeli Valilikleri kentin girişlere sınırlama getirip, yine bu kentlerin genelinde yapılacak her türlü eylem ve etkinliğe yasak getirmişti. Son yasağın geldiği Adana’da Valilik, giriş ve çıkışların 15 gün süreyle kısıtlandığını duyurdu.

Bu yasak kararları ile yürüyüşlerin engellenmek istenmesine rağmen Edirne kolu yürüyüşü için HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, milletvekilleri ve parti yöneticileri saat 12.00’de Silivri Alışveriş Merkezi önünde bir araya gelip, Edirne’ye doğru yola çıkacak.

HDP HEYETİ GENÇLİK KÖPRÜSÜ'NDEN GEÇTİ

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar ve beraberindeki milletvekilleri, ‘Darbeye Karşı Demokrasi Yürüyüşü’ öncesi Hakkari'de 1969 yılında Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının yaptığı 'Devrimci Gençlik Köprüsü üzerinden geçti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika