Yusufeli’nde 5 pusula kayboldu, AKP 1 oyla 'kazandı'

Yusufeli’nde 5 pusula kayboldu, AKP 1 oyla 'kazandı'

Beş pusulanın yeniden sayım sırasında kaybolduğu Artvin Yusufeli’nde 1 oy farkla başkanlığı kaybeden CHP seçimin tekrarlanması için başvuru yaptı

Beş pusulanın yeniden sayım sırasında kaybolduğu Artvin Yusufeli’nde 1 oy farkla başkanlığı kaybeden CHP seçimin tekrarlanması için başvuru yaptı. YSK'nin karar vermesi bekleniyor

Artvin Yusufeli’nde CHP’li aday Barış Demirci 4 oy farkla seçimi kazandığını açıklamıştı. AKP bir sandığa itiraz etti. İlçedeki 1015 sayılı sandık itiraz üzerine bir kez daha sayıldı. Sayım sonunda, dört adet oy pusulasının sonucunun tespit edilemedi ve AKP 3 oyla seçimin galibi ilan edildi. CHP, bunun üzerine tutanak tutup, ilçe seçim kuruluna başvurdu.

YENİDEN SAYIM YAPILDI

İtiraz edilen 6 sandığın sayımı geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Artvin Yusufeli’nde CHP’li aday Barış Demirci 2 Nisan’da sayıma ara verildiği sırada yaptığı açıklamada bir sandıktan daha pusulanın kaybolduğunu belirterek “Buna ilişkin muhalefet şerhini de düşüyoruz” dedi.

AKP 1 OY ÖNDE

Sayımların tamamlanmasının ardından Artvin İl Seçim Kurulu sonuçları bugün (4 Nisan) Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) gönderdi.

İl Seçim Kurulu’nun sonuçlarına göre AKP 1 oy farkla önde. YSK’nin karar vermesi bekleniyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika