'Yüzde 52 ile Keçiören'de öndeyiz'

'Yüzde 52 ile Keçiören'de öndeyiz'

Millet İttifakı’nın Keçiören Belediye Başkan Adayı Güçlü Şenel, 31 Mart Yerel Seçimleri için 4 bin resmi görevli, bin 500 de müşahit bulunduğunu belirterek,

Millet İttifakı’nın Keçiören Belediye Başkan Adayı Güçlü Şenel, 31 Mart Yerel Seçimleri için 4 bin resmi görevli, bin 500 de müşahit bulunduğunu belirterek, “5 bin kişi ile sahaya indik. 300 bin oy alarak Keçiören’i sallayacağız. 400 bin oy da Mansur Yavaş Başkanımıza alacağız. Onu da Ankara’nın başkanı yapacağız” dedi.

Millet İttifakı’nın Keçiören Belediye Başkan Adayı Güçlü Şenel, dün de Neşet Ertaş Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen “sandık güvenliği” toplantısına katıldı. Şenel, Millet İttifakı’nın yüzde 52 ile Keçiören’de önde olduğunu kaydetti.

'BOYNUMUZUN BORCU' 

Toplantıda konuşan Şenel, şunları kaydetti:

“Seçmen, ‘Sandıkta hileyi engelleyemeyeceksek ne diye seçim yapıyoruz?’ diyor. Bu seçimde de sandığa sahip çıkamazsak seçmeni artık sandığa götüremeyiz. ‘Hırsız var sandıklara sahip çıkın’ diyen seçmen bizim seçmenimiz. AK Partiye, MHP’ye gönül vermiş ancak artık bıkmış seçmen de aynısını söylüyor. İşte burada yiğit insanlar, vatanseverler, Atatürkçüler sizler sandıklara sahip çıkacaksınız. Bu bizim artık boynumuzun borcu oldu. Vatanın geleceği için, çocuklarımız, torunlarımız için bu bize artık farz oldu. Yeter artık 25 yıldır belediyeyi, 17 yıldır da ülkeyi idare ediyorlar. Ülkenin bütçesini evlerine hortumla bağladılar. Şimdi de ‘Hazine’de para yok’ diyorlar. Utanmıyor, sıkılmıyorlar. O yüzden vatanseverler,  Atatürkçüler,  milliyetçiler ve ülkücüler sandığa sahip çıkmak zorunda.

'ÜLKÜCÜ KARDEŞLERİMDEN OY ALACAĞIM'

Millet İttifakı vatan paydasında birleşti. Ayrıldığımız konular illa ki var ama onlar teferruat. Bu ittifak sadece yerel seçimde yapılmış bir ittifak değil. Ülkenin geleceği için bundan sonra yapılacak tüm seçimlerde bu ittifak gereklidir. Hani Necip Fazıl, ‘Öz yurdumuzda garibiz’ diyordu ya işte bu zinciri kıracağız. Vatanın evladı, vatanın sahibi biziz. Size şeref sözü veriyorum Keçiören Belediyesi’ni sizinle birlikte idare edeceğiz. O yüzden yapacağınız sandık görevi kutsal. Allah aşkına mazeret gözetmeden sabah 6 buçukta sandıkların başında olalım. Ben de sizlere namus sözü veriyorum. Göreceksiniz ülkücü kardeşlerimden oy alacağım.”

'KUL BİR ŞEY YAPAMAZ, MANSUR YAVAŞ BAŞKAN OLUR'

Şenel, “4 bin resmi görevlimiz, bin 500 de müşahidimiz var. 5 bin kişi ile sahaya inmişiz 300 bin oy alarak Keçiören’i sallayacağız. Garanti olsun, hile yapamasınlar diye ‘300 bin’ diyorum. Böylece 400 bin oy da Mansur Başkanımıza alacağız onu da Ankara’nın başkanı yapacağız” diye konuştu. Şenel, şöyle devam etti:

“Göreve gelince ilk yapacağım iş mahalle meclisleri kurmak olacak. Çünkü ben milliyetçiyim, ortak olduğum partide sosyal demokrat. Sosyal demokrasinin gereğini yapacağım. Mahalle meclisinden geçmeyen bir projeyi belediye meclisine getirmeyeceğiz. Talip olduğumuz Türkiye’nin en büyük 2. ilçesi. Keçiören’ in kaderi Ankara’nın, Türkiye’nin kaderidir. Şu anda Millet İttifakı, yüzde 52 ile Keçiören’de önde. Bu zafer hepimizin olacak ve inşallah gelecek yıllara damgamızı vuracağız. Onların devlet imkânı varsa bizim de yüreğimiz ve Allah’ımız var. Süleyman Soylu, Mecidiye’de 300 kişi toplamış ‘Ne olur bize ceza vermeyin’ diye yalvarıyor. Bu milletin ahını aldılar. Her ilçe kendi oyuna sahip çıkarsa, Allah’ın izniyle kul bir şey yapamaz. Mansur Başkan, Ankara’ya başkan olur.”

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika