Zabıt tutan memuru görevden alan kaymakam 9 bin liralık ayakkabılarıyla gündemde

Zabıt tutan memuru görevden alan kaymakam 9 bin liralık ayakkabılarıyla gündemde

“Değil bölge müdürü Sayın Cumhurbaşkanımız gelse ben bu zaptı tutacağım” diyen muhafaza memuru Umut Utku‘yu görevden alan, Kaymakam Şaban Arda Yazıcı’nın 8 bin 750 bin liralık ayakkabıları gündemde.

Antalya’nın Kaş ilçesindeki Patara Özel Çevre Koruma Bölgesi’nden çalınan 2 bin 168 kamyon kumla ilgili, “Değil bölge müdürü Sayın Cumhurbaşkanımız gelse ben bu zaptı tutacağım” diyen muhafaza memuru Umut Utku‘yu görevden alan, Kaymakam Şaban Arda Yazıcı’nın 8 bin 750 bin liralık ayakkabıları gündemde.

Sosyal medya, Kaş kaymakamı Şaban Arda Yazıcı’nın 8 bin 750 bin liralık ayakkabılarını tartışıyor. Kimi 14 bin liraya yakın maaş alan bir kaymakamın bu ayakkabıyı almasını normal karşılarken, çok sayıda eleştiri de geldi.

"Cumhurbaşkanı gelse zaptı tutacağım" diyen memur görevden alındı

“Değil bölge müdürü Sayın Cumhurbaşkanımız gelse ben bu zaptı tutacağım” diyen memuru görevden alan Kaş kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, sosyal medya hesabından polis radyosunda yaptığı yayınla ilgili fotoğraflar yayımladı.

Ancak kaymakamın pahalı ayakkabıları dikkatli gözlerden kaçmadı ve bir anda sosyal medyada tartışılmaya başlandı.

kaymakam-ayakkabi-tartisma.jpg

 

Bunun üzerine Kaymakam Yazıcı, paylaşımlarını sildi. Ancak, görüntüleri kaydeden sosyal medya kullanıcılarının tartışması giderek büyüdü.

kaymakam-twit-1.jpg

 

En çok tartışılan da 13 bin 648 lira alan evli ve bir çocuklu memurun 8 bin 750 liralık ayakkabıyı alıp alamayacağı oldu. Memur maaşları gündeme geldi.

Kaymakam Şaban Arda Yazıcı kimdir?

Göreve Başlama Tarihi: 27.07.2020

1981 yılında Rize’de doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Rize’de tamamladı. 2001 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde öğrenim görmeye hak kazandı ve buradan 2005 yılında mezun oldu.

2009 yılında Samsun Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. Teftiş stajını Kayseri ilinde, Kaymakam Refikliği Stajını Ankara’nın Nallıhan ilçesinde tamamladı.

Bilecik İli Yenipazar ilçesinde beş buçuk ay süreyle Kaymakam Vekilliği görevinde bulundu.

Yurt dışı yabancı dil eğitimini İçişleri Bakanlığınca bir yıl süre ile gönderildiği, İngiltere’nin Canterbury şehrinde, Chris Church Üniversitesinde tamamladı. Birleşik Krallık İdari Sistemi üzerinde inceleme araştırmalarda ve çeşitli eğitim programlarında bulundu.
2012 yılında 96. Dönem Kaymakamlık Kursunu başarıyla tamamladıktan sonra Ağaçören Kaymakamlığına atandı ve iki buçuk yıl görev yaptı. 3 Eylül 2014 tarihinde Gümüşhane Köse Kaymakamlığına atanıp 2 yıl görevde bulunmasının arından 6 Ekim 2016 tarihinde Diyarbakır Hani Kaymakamlığı ve Belediye Başkan Vekilliği görevine atanıp 2 yıl süre ile ilçe Kaymakamlığı ve Belediye Başkan Vekilliği görevlerini birlikte yürüttü.

2018-2020 yılları arasında yürüttüğü Erzurum Tortum Kaymakamlığı görevinin ardından 2020/362 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Kaş Kaymakamlığına atandı. İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

 

 

Kaynak:Haber Kaynağı