Büyük tepki toplamıştı: Küçük çocuğun dövüldüğü görüntülere belediyeden açıklama

Büyük tepki toplamıştı: Küçük çocuğun dövüldüğü görüntülere belediyeden açıklama

Diyarbakır'da bir zabıtanın, kağıt toplayıcılığı yapan bir çocuğu dövdüğü görüntüler tepki çekti.Kameralara yansıyan görüntülerde, zabıta memurunun

Diyarbakır’da kağıt toplayıcılığı yapan çocuğa tokat atan kişi gözaltına alındı. Sosyal medyada büyük tepki alan görüntüler sonrası Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi açıklama yaptı.

Diyarbakır’da bir adamın sokakta kağıt toplayan küçük çocuğa tokat attığı görüntüler, sosyal medyada büyük tepki topladı.

Gündeme gelen görüntüler sonrası Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi açıklama yaparak, çocuğa tokat atan kişinin zabıta olmadığını ve hakkında soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, sosyal medyada zabıta olduğu belirtilen kişinin eski belediye çalışanı olduğu açıklandı:

Birtakım sosyal medya hesaplarında Diyarbakır’da, kâğıt toplayan bir çocuğa tokat atan ve zabıta olduğu iddia edilen bir şahsın görüntüsünün paylaşıldığı tespit edilmiştir. Konu ile ilgili olarak yapılan çalışmalar sonucunda kişinin zabıta görevlisi olmadığı, önceki dönemlerde toplum yararına çalışma programı kapsamında Büyükşehir Belediyemizde geçici olarak çalıştığı ancak hâli hazırda Büyükşehir Belediyemizle herhangi bir ilişiğinin bulunmadığı tespit edilmiştir. Bir çocuğa uygulanan ve kabul edilemez olan bu şiddetin sorumlusu kişi hakkında emniyet birimlerimizin tahkikatı başlatılmış olup gelişmelerden ayrıca bilgi verileceği hususu; Kamuoyuna saygıyla duyurulur.