Zafer Partisi'nin 1'inci Olağanüstü Kongresi düzenlendi

Zafer Partisi'nin 1'inci Olağanüstü Kongresi düzenlendi

Zafer Partisi'nin "1'inci Olağanüstü Kongresi" Çankaya ilçesindeki ATO Congresium'da düzenlendi.

Kongre için yoğun güvenlik önlemi alınırken partililer, iki ayrı arama noktasından geçerek salona alındı. Kongreye Genel İdare Kurulu (GİK) üyeleri, Merkez Disiplin Kurulu (MDK) üyeleri ve 1047 delege katıldı. Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, kongrede yaptığı konuşmada Millet İttifakı'na oy vermeyi düşünenlere "göle maya çalmayın" diye seslenirken, Cumhur İttifakı'nın da ülkeyi krize sürüklediğini ve bu krizden çıkartamayacağını savundu.

Ümit Özdağ, "Bazıları "kim cumhurbaşkanı adayı olacak?" diye soruyor. Oysa sorulması gereken diğer soru da "kim seçmen olacak?" Zafer Partisi dışında buna itiraz eden yok. Meclis'e bir yasa değişikliği getirdik; 10 sene vatandaşlık alanlar oy kullanamasın diye muhalefetten hiçbir destek, ya gelin birlikte yapalım biz de destek verelim, yok" dedi.

'MİLLET İTTİFAKI 6'LI BOHÇA'

Millet İttifakı'nı eleştiren Özdağ, "Düşünün, ağır yaralı bir insan masada yatıyor hastanede, başında da 6 doktor, bu hastayı nasıl tedavi edeceklerini tartışıyorlar. Hasta ameliyata alınana kadar o hasta masada kalır, ölür. Parlamenter demokrasiye dönmek ve etnik, mezhepseli, siyasal haklar vermek dışında hiçbir konuda mutabık olmayan 6'lı ittifak dünyanın içinden geçtiği tehlikeli dönemde ülkemizin karşı karşıya olduğu ağır tehditleri çözemez" diye konuştu.