‘Zeki insanlar okul yüzünden salak gibi hissediyor, ülke kaybediyor’

‘Zeki insanlar okul yüzünden salak gibi hissediyor, ülke kaybediyor’

LGS’ye giren bir çocuğun soru kitapçığına düştüğü not sosyal medyada gündem oldu. Çocuğun düştüğü notta “Çok zeki insanlar var lakin onlar okul yüzünden salak gibi hissediyor, o ülke kaybediyor” ifadeleri yer aldı.

LGS’ soru kitapçığına bir çocuğun yazdıkları sosyal medyada sıkça paylaşıldı. Okulların zeki insanları körelttiğine yönelik ifadeler kullanan çocuk, zeki insanların kaybının ülkenin zararına olduğunun altını çizdi.

Söz konusu notu Milliyet gazetesi yazarı Abbas Güçlü paylaştı. Güçlü, paylaşımına “LGS’de fakir bir köy çocuğunun soru kitapçığına yazdıkları.  Her şeyi öyle güzel özetlemiş ki, onun gördüğünü Ankara hala göremiyor! Öğretmeninin yüreği parçalanmış!.” notunu düştü.

Çocuğun soru kitapçığının üzerine yazdıkları şu şekilde:

“Okullar bize ne yapmamız gerektiğini öğretiyor. Beynimizi kullanmayı değil aynı robot gibi lakin beynini kullanmadıktan sonra bunları öğren ne fayda eder. Beynini kullanabiliyorsa gittiğin okulun önemi yok. Hem bu zamanda okusan da meslek sahibi olamıyorsun ve hedefin zengin olmaksa bunu okuyarak yapamazsın. Beynini kullanmak gerek bunu da okulda öğretmiyorsunuz. Ben de beynimi kullanacağım ve kendimi geliştirip zenginliğe doğru gideceğim. Bence okul insanlara kendini aptal gibi hissettiren yer. Aslında çok zeki insanlar var lakin onlar okul yüzünden kendini salak gibi hissediyor ve bu sayede o insanlar kaybetmiyor, o ülke kaybediyor. (Yazım kötü kurşun kalemle güzel yazamıyorum.)”

 

 

‘Zeki insanlar okul yüzünden salak gibi hissediyor, ülke kaybediyor’

Eğitim