Zeki Müren Bodrum'da konserle anıldı

Zeki Müren Bodrum'da konserle anıldı

Cüneyt Ayral/BodrumSanat Güneşi Zeki Müren, uzun yıllar yaşadığı ve 'Paşa' lakabıyla anıdığı Bodrum'da ölümünün 20. yıldönümünde dev bir konserle anıldı.Bodrum Kaymakamlığı ile Zeki Müren'in mirasını bağışladığı Türk...

Cüneyt Ayral/Bodrum
Sanat Güneşi Zeki Müren, uzun yıllar yaşadığı ve 'Paşa' lakabıyla anıdığı Bodrum'da ölümünün 20. yıldönümünde dev bir konserle anıldı.

Bodrum Kaymakamlığı ile Zeki Müren'in mirasını bağışladığı Türk Eğitim Vakfı ve Türkiye Mehmetçik Vakfı tarafından organize edilen Zeki Müren'i ana konserine izdihama neden oldu.

Muğla Valisi Amir Çiçek ve Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan'ın eşleriyle izlediği konseri, eski Bakan İmran Aykut, Türk Eğitim Vakfı ve Türkiye Mehmetçik Vakfı başkanları, Belediye Başkan Vekili Mehmet Melengeç, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ömer Faruk Karaşahin ve yaklaşık 3 bin kişi konseri izledi.

Bodrum kalesi Kuzey hendeği konser alanında düzenlenen konserde insanlar oturacak yer bulamayınca merdiven boşlukları ve konser alanında önünde bulunan yerlere oturmak zorunda kaldı. Bir birlerini ezen insanlar konsere girmek için metrelerce kuyruk oluşturdu. Binlerce kişi Zeki Müren'i anma konserinde hep bir ağızdan söyledi.

unnamed-(2)-026.jpg

Osmantan Erkır'ın sunuculuğunu yaptığı gecede birde sürpriz yaşandı. Sunucu, şarkı aralarında Zeki Müren'in ses kaydından kesitlerle konsere sanatçıyı dahil etti. Konser yaklaşık 2 saat sürdü.

unnamed-062.jpg

Ayşe Taş ve Bekir Ünlüataer'in sahne aldığı gecede sanat güneşinin dillerden düşmeyen şarkıları seslendirildi.

unnamed-(1)-040.jpg

KAFEDE ÇIKAN YANGIN KORKUTTU

Konserin sonuna doğru Bodrum meydanındaki bir kafede yangın çıktı. Paniğe neden olan yangın kısa sürede kontrol altına alındı. 

unnamed-(3)-020.jpgunnamed-(4)-018.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler
Kültür Sanat